You are here:  / Diety alternatywne / Dieta lodowa – chudnij na diecie opartej na lodach

Dieta lodowa – chudnij na diecie opartej na lodach

Dieta lodowa – chudnij na diecie opartej na lodach
1 vote, 5.00 avg. rating (93% score)

Czy ktoś słyszał o diecie lodowej? Na czym ona polega? Jest to jedna z nowszych diet, której celem jest przede wszystkim zrzucenie zbędnych kilogramów.

Historia diety lodowej

Wymyślił ją amerykański lekarz dr Brian Weiner. W diecie tej nie chodzi bynajmniej o objadanie się mrożonymi lodami bez ograniczeń. Jak twierdzi sam doktor, odchudzające właściwości lodu, odkrył przez przypadek, kiedy spożywał desery z pokruszonym lodem, sorbety i drinki.

Na czym polega dieta lodowa

Nie od dziś wiadomo, że produkty surowe zawierają mniej kalorii, a więcej składników odżywczych. Wyniki diety nie są spektakularne, ale jeśli ktoś nie szuka diety, pozwalającej na zrzucenie ogromnej liczby kilogramów w krótkim czasie, może przeprowadzić eksperyment z dietą lodową w okresie letnim. Stosując dietę lodową, należy jednak pamiętać, żeby zmrożone produkty zjadać przed wysiłkiem fizycznym, a nie po. Dieta lodowa jest obecnie w fazie testowej. Ale nic nie przeszkadza spróbować połączyć przyjemne z pożytecznym i przetestować dietę w okresie najbardziej jej sprzyjającym, czyli lecie. Oczywiście drinkując co dzień, należy pamiętać, o tym, co każde dziecko wie, że alkohol posiada puste kalorie, a jego nadużycie raczej nie służy zdrowiu. Pozostaje delektować się schłodzonymi drinkami bezalkoholowymi i sorbetami podczas największych upałów lub urlopu.

Felietony: