Dieta Moermana – wszystko co chciałbyś wiedzieć o antynowotworowej diecie Moermana

Ma wspierać nasz organizm w walce z chorobami i pomagać nam w pokonaniu raka. Dieta Moermana wzbudza sporo emocji, choć dla wielu osób stała się ważnym elementem w walce z nowotworami. Na czym polega owa dieta? Jaki sposób odżywiania może – zdaniem jej twórcy – chronić ludzki organizm przed rakiem?

Zasady diety Moermana

Zasady diety, stworzonej w latach 30-tych XX wieku przez holenderskiego lekarza Corneliusa Moermana, są dość proste. Ten naukowiec odkrył, że na świecie istnieje kilka substancji, dzięki którym można znacznie dłużej cieszyć się zdrowiem oraz doskonałą formą. Stosowanie diety, w której znajdują się owe substancje, miało (jego zdaniem) pomagać również w walce z komórkami rakowymi. Zmiana diety, zdaniem tego lekarza, mogłaby doprowadzić do zahamowania rozwoju komórek rakowych oraz do znacznej poprawy stanu zdrowia pacjenta.

Jak dieta Moermana wygląda w praktyce?

Jak jednak mogłaby wyglądać dieta, której głównym celem staje się walka z nowotworami?
Dieta Moermana pod wieloma względami przypomina dietę wegetariańską. Główną rolę odgrywają tu wspomniane już substancje, które dla naszego organizmu są wyjątkowo ważne. Do tych cennych substancji zaliczają się w pierwszej kolejności witaminy A, C, D, E oraz witaminy w grupy B. Do diety, która ma chronić przed rakiem, należy też włączyć te produkty, w których znajdują się żelazo, siarka i jod. W chwili, gdy nasz organizm atakuje choroba nowotworowa, te substancje stają się niezwykle ważne, a ich zwiększona ilość w diecie jest ważnym elementem w walce z chorobą.

Dieta Moermana – zalecane produkty spożywcze

Po jakie artykuły spożywcze warto sięgać zatem w razie potrzeby? Mięso, ryby, owoce morza, tłuszcze zwierzęce oraz tłuste sery to ważne składniki diety antynowotworowej. Dieta Moermana chętnie sięga też po takie produkty, jak grzyby oraz białka jaj, można też do niej włączyć niektóre warzywa, np. fasolę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *