Dieta winogronowa – oczyść organizm dzięki dietetycznym właściwościom winogron

Niektórym dieta może kojarzyć się tylko z niesmacznym jedzeniem – bo przecież szerzy się przekonanie, że nie można jeść czegoś, co się lubi i przy tym chudnąc. A jednak istnieją diety, które gdyby mogły mówić, na pewno głośno by się takiej tezie sprzeciwiły.

Dieta winogronowa, jak sama nazwa wskazuje, oparta jest na owocu, które na pewno każdy lubi. Kurację opartą na nich rozpoczęła w 1926 roku afrykanka Johanna Brandt, która dzięki nim wyleczyła u siebie chorobę nowotworową.

Dieta oparta na winogronach ma zaskakujące właściwości

Dieta winogronowa jest dietą oczyszczającą, która przy okazji wypłukuje z organizmu toksyny i regeneruje nasze komórki (wszystko dzięki wysokiej zawartości wody). Całość opiera się na jedzeniu winogron – 1-2 kg dziennie. Nie non-stop, ale przez określony czas. Porcję owoców dzielimy na mniejsze części i staramy się jeść w dwugodzinnych odstępach czasowych. Owoce zjadamy w całości, pestki tym bardziej, bo mają w sobie bogactwo wartości odżywczych. Musimy tylko uważać, aby dobrze je pogryźć , w celu ułatwienia ich trawienia naszemu organizmowi. No i oczywiście trzeba pamiętać o piciu dużej ilości wody. Można dodatkowo pić herbaty ziołowe, ale nie kawę czy zwykłą herbatę.

Dieta winogronowa nie jest dla każdego

Winogrona są bardzo pożywne, a swoim składem przypominają mleko matki. Mimo to nie wszyscy mogą zastosować dietę winogronową. Przede wszystkim żeby do niej podejść trzeba być „osobą w formie”. Jeśli ktoś narzeka na zimno i jest raczej zmarzlakiem, też wcześniej powinien się głęboko zastanowić, gdyż podczas trwania diety wzrasta wrażliwość na zimno. No i co najważniejsze – przeciwwskazaniem są osoby cierpiące na cukrzycę, ponieważ jest to dieta bogata w szybko przyswajalne cukry, a co za tym idzie – gwałtownie wzrasta poziom cukru we krwi i równolegle rośnie zapotrzebowanie na insulinę.

Winogrona działają silnie przeczyszczająco

Winogrona mają niezwykle silne właściwości przeczyszczające, dlatego podczas pierwszych dni trwania tej diety można odczuwać przykre jej skutki w postaci pogorszenia samopoczucia. Jest to tylko sygnał dobrze przebiegającego oczyszczania organizmu. Nie należy również przejmować się różnego rodzaju wypryskami, bo to też jest „tylko” efekt dobrze działającej diety. No chyba że będzie to trwało dłużej niż okres przebiegania samej kuracji. Najlepiej zacząć od 1-2 dni jej trwania, a później – jeśli będzie dobrze na nas wpływać – można ją przedłużać do tygodnia lub nawet dziesięciu dni.

Wady i zalety diety winogronowej

Jeśli chodzi o walory diety winogronowej to jest ich naprawdę dużo. Oczywiście poza tym, że winogrona są niezwykle smacznym owocem, to poza tym są lekkie. Kryje się w nich skarbnica wielu witamin takich jak np. witaminy C, z grupy B, PP, kwasu foliowego. Do tego trzeba doliczyć minerały, a w szczególności potas, który umożliwia usunięcie nadmiaru wody z organizmu i dodatkowo upiększa nasza cerę nadając jej zdrowy wygląd. Przy wyborze ciemnych winogron wzmacniają się żyły i naczynka krwionośne, a to za sprawą zawartych w ciemnych winogronach barwnikach. Dzięki pierwiastku o nazwie Bor, zostaje utrzymany na odpowiednim poziomie estrogen, co jest niezwykle ważne kobietom po menopauzie. Dowodzi to, iż stosować ją mogą nawet starsi ludzie. No i co najważniejsze, efektem ubocznym (z racji tego, iż jest to bardziej dieta oczyszczająca) jest utrata wagi, nawet ok.2-3 kilogramów. Na pewno znajdzie się wiele osób, które stwierdzą, że akurat ta cecha diety przemawia na jej korzyść.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *