Dwa najmniej kaloryczne napoje na świecie

W dzisiejszych czasach w napojach, herbatkach, a nawet zdrowych kawach możemy przebierać. W związku z globalizacją, szybkim sposobem przemieszczania się, korzystamy z dobrodziejstw innych kultur w dziedzinie napoi i sposobów ich przyrządzania. Pomijam taki napój jak woda bo jest oczywistą niekaloryczną cieczą, którą najlepiej kupować w szklanych naczyniach.

Najmniej kaloryczne napoje – Zielona herbata

Najbardziej popularna herbata ostatnich lat o właściwościach odchudzających, odmładzających i leczniczych. Ta oryginalna dostępna w specjalistycznych sklepach, które wyrastają jak grzyby po deszczu lub zielarniach. Trochę gorsze gatunkowo mieszanki dostępne w małych sklepach i dużych supermarketach. Zielona herbata, nie wysusza tak, jak herbata czarna, zatem jest doskonałym zamiennikiem. Oprócz zielonej, oryginalnej na rynku dostępna jest z różnymi mieszankami owoców, wzbogacających smak i aromat herbaty. Dla osób, które nie są przyzwyczajone do jej smaku, idealnie nadadzą się herbaty z dodatkiem żurawiny, opuncji, turkawek, gruszki, jabłka, cytryny czy nawet mięty. Popularne firmy prześcigają się w produkcji zdrowych herbatek, zatem jest w czym wybierać.

Zieloną herbatę najlepiej jest parzyć w oryginalnych czajniczkach, których ceny dochodzą do 100 zł albo chociaż w kubkach do przenia ze specjalnym sitkiem i przykrywką. Zielona herbata doskonale oczyszcza nerki i oczywiście, aby nie traciła swoich właściwości, nie należy jej słodzić nawet miodem.

Yerba mate to kolejny najmniej kaloryczny napój

Do popularyzacji tego tropikalnego napoju przyczynili się między innymi polscy podróżnicy. Yerba mate jest napojem skutecznie zastępującym kawę i napoje energetyczne. Jego specyficzny smak nie każdemu przypada do gustu. Ten napój najbardziej popularny jest w krajach ameryki południowej do której podróżują znani Polacy, między innymi Beata Pawlikowska, Wojciech Cejrowski, który nie rozstaje się z yerba mate nigdy. Obecnie na rynku, który chłonie nowości jak gąbka występuje dużo mieszanek yerba mate mało mających wspólnego z oryginałem. Prawdziwa yerba mate ma posmak mokrej ziemi do którego po kilku napojach człowiek się przyzwyczaja. W związku z tym, że zawiera spore ilości kofeiny z powodzeniem może zastąpić kawę i dlatego jest tak popularna ponieważ pobudza i wyciąga z ospałości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *