You are here:  / Zbilansowana dieta / Mężczyzno – zadbaj o siebie na siłowni

Mężczyzno – zadbaj o siebie na siłowni

Każdy mężczyzna powinien zadbać o własne zdrowie i odpowiedni wygląd fizyczny. Nie jest tu mowa o zachowaniach metroseksualnych, lecz o zwykłym zadbaniu o własne ciało. Mówimy niby o zwykłym, lecz niestety często faceci zapominają jak zachować dobrą kondycję i dobry wygląd. Jednym z najpopularniejszych sposobów jest chodzenie na siłownię.

W każdym mieście, nawet w najmniejszym, funkcjonuje co najmniej jedna siłownia. Bardzo często jest ich oczywiście znacznie więcej. Zapisując się do profesjonalnej siłowni zawsze możemy liczyć na pomoc trenera, który poprowadzi nas przez kolejne ćwiczenia i pokaże jak bezpiecznie zadbać o dobrą sylwetkę. No właśnie – dobra sylwetka jest powodem, dla którego warto raz czy dwa razy w tygodniu pomęczyć się ze sztangami. W początkowej fazie będziemy ćwiczyli w formie tak zwanego „tramwaju”. Określenie to oznacza serie ćwiczeń jednego dnia na każdą partię mięśniową: klatki piersiowej, pleców, barków, bicepsa, tricepsa oraz mięśni brzucha i nóg. Taka seria jest w zasadzie sposobem na przygotowanie mięśni do późniejszych bardziej intensywnych ćwiczeń. Jak jednak było już powiedziane – nie można się nadwerężyć, szczególnie na początku, gdy mięśnie nie są jeszcze przyzwyczajone do intensywnego wysiłku.

Niestety praca przy komputerze nie sprzyja kształtowaniu się męskiej sylwetki. Praktycznie każdy facet chce mieć zadbaną, ładnie ukształtowaną i ponętną żonę. To samo dotyczy kobiet, które wolą mieć przy boku wysportowanego i zgrabnego mężczyznę, zamiast tłuściocha z obwisłymi mięśniami, który jedyny wysiłek wykonuje przy otwieraniu kolejnego piwa lub przełączaniu programu w telewizji. Są to właśnie powody, dla których nie tylko warto, lecz należy dbać o siebie.

Wracając jednak do tematu – poza klasycznymi siłowniami mamy do dyspozycji jeszcze kluby fitness, w których oczywiście znajdują się przyrządy takie jak na siłowni, lecz poza nimi są jeszcze wyspecjalizowane w innych formach odchudzania. Na odchudzanie dobre są bowiem takie ćwiczenia jak aerobik czy skoordynowany trening jazdy na rowerze z trenerem. Te wszystkie formy polecamy każdemu facetowi, niezależnie od wieku i dotychczasowej aktywności. Więcej ruchu na pewno nie zaszkodzi, a pomóc może każdemu.

Felietony: