You are here:  / Sport I Fitness / Przylecieli balonem

Przylecieli balonem

Przylecieli balonem
W ostatnich sezonach, pomimo szumnych zapowiedzi, Lech Poznań nie potrafił zdetronizować Wisły. Jednak w pompowaniu balona lechici są bezkonkurencyjni.

Zewsząd usłyszeć można opinie, że mecz Wisły z Lechem rozczarował. Patrząc na rezultat, trudno przeciwstawić się takiej tezie, zabrakło bowiem goli, czyli tego na co czekali wszyscy kibice. Osobiście uważam jednak, że spotkanie na szczycie stało na niezłym poziomie.

Rzucającym się w oczy mankamentem meczu mistrza Polski z permanentnym pretendentem do tego tytułu był brak efektownych, konstruowanych z rozmachem akcji. Takowe, za sprawą boiskowej walki, zepchnięte zostały na dalszy plan.

Nie świadczy to bynajmniej o niskim poziomie tego widowiska. Potwierdza raczej jak wysoka była stawka tego meczu. To właśnie waga tego starcia spowodowała, że na Suchych Stawach oglądaliśmy tak mało klarownych sytuacji. Nikt nie odważył się postawić wszystkiego na jedną kartę.

Więcej do stracenia miał Lech Poznań. Dla lechitów podział punktów ma smak równie gorzki jak porażka. To oni byli drużyną, która bardziej potrzebowała zwycięstwa. Trudno polemizować ze stwierdzeniem, że obu drużynom tak samo zależało na trzech punktach, ale akurat w tym spotkaniu, to poznaniacy grali z nożem na gardle, więc inny wynik niż komplet punktów powinien być dla nich nie do przyjęcia. Sobotni mecz zrewidował ich plany. W kwestii zwycięstwa musieli obejść się smakiem. Wprawdzie remis nie przekreśla ich szans w walce o mistrzostwo, powoduje jednak, że droga do tytułu będzie bardzo wyboista.

Dlaczego tak się stało? Bo na nic więcej Biała Gwiazda im nie pozwoliła. Piłkarze Lecha Poznań myśleli chyba, że zrobią wrażenie przylatując do Krakowa balonem. Balonem, który od dłuższego czasu pompował cały Poznań. Co prawda nie został on przez wiślaków przebity, ale powietrza spuścili z niego sporo. Wszystko wskazuje na to, że wystarczająco dużo, żeby poznaniacy nie dolecieli na koronację. Oczywiście zawsze mogą zjawić się na niej piechotą, żeby zobaczyć jak ładnie złoty kolor komponuje się z niebiesko-biało – czerwonymi barwami.