You are here:  / Skuteczna dieta / Jak wyglądać olśniewająco?

Jak wyglądać olśniewająco?

Wbrew pozorom odchudzanie bywa przyjemne, szczególe wtedy, gdy widać dosyć szybko i skutecznie efekty. O dziwo istnieje też dieta, aby promienieć w każdym tego słowa znaczeniu i w każdym calu.

Najczęściej spotykamy się w lustrze z osobą o zmęczonej, szarawej cerze, pozbawionej naturalnego blasku. Nie ma się w sumie co dziwić, w końcu ciągły stres, nieprzespane noce, palenie papierosów, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczenia robi swoje.

Na szczęście są już na to odpowiednie metody. Najlepsze w tym względzie są witaminy z grupy B. Znaleźć je można przede wszystkim w wątróbce, jajkach, które powinny się znaleźć w każdej diecie. Ponadto powinno się spożywać warzywa zielonolistne, jak na przykład szpinak, rośliny strączkowe w formie fasoli, pestki dyni i słonecznika, chleb pełnoziarnisty, miąższ dyni, grzyby, suszone owoce, jak również produkty, które zawierają w sobie beta-karoten, a więc między innymi marchew, pomidory, morele itp.

Jeśli nasza skóra jest szorstka i ma skłonności do paskudnego łuszczenia się, oznacza to niedobór jodu, który można uzupełnić wzbogacając swoją dietę o mięso ryb morskich. Jednocześnie warto też jeść buraczki, ponieważ zawierają w sobie kwas foliowy i kobalt, które są niezbędne dla tworzenia erytrocytów, co dotlenia skórę i dzięki czemu nabiera ona blasku, pięknego i świeżego wyglądu.

Wspomniane już wyżej wątróbka i jajka zawierają w sobie witaminę B5, która łagodzi wszelkie podrażnienia i nawilża idealnie skórę. Ponadto Wątróbka ma zasoby żelaza, co zapewnia dotlenienie ludzkiej skóry. Jednocześnie należy unikać kawy, alkoholu i wszelkich przetworzonych produktów żywnościowych, które wprost nafaszerowane są konserwantami.

Przy tak opracowanej diecie z pewnością już po około tygodniu zauważyć będzie można znaczne zmiany w organizmie, większą witalność, lepszy humor, poprawę kolorytu, jędrności i nawilżenia skóry, szczególnie na dłoniach i twarzy. Jednocześnie wszystko to nie wymaga wielkiego poświęcenia, wyrzeczeń głodówek.

Felietony: