Odchudzanie na co dzień

201
Rate this post

Znasz kogoś, kto się nie odchudza? Pewnie nie. To już niemal problem cywilizacyjny. Odchudzają się kobiety i mężczyźni. Młodzi i starsi. Otyli i szczupli!
Kiedyś odchudzanie dotyczyło wyłącznie osób z wyraźną nadwagą. Obecnie jest już stylem życia, nieustannym dążeniem do perfekcyjnej sylwetki. Odmawianiem sobie kolejnego kęsa, wybieraniem sałatki zamiast tłustego kotleta. Z bilboardów ‚atakują’ nas dietetyczne jogurty, dietetyczne napoje, dietetyczne chipsy (!) Sztuką staje się prowadzenie zdrowego trybu życia, nie tracąc przy tym głowy.

Obsesyjne odchudzanie wyniszcza organizm. W zaawansowanych przypadkach prowadzi do chorób, nawet do anoreksji czy bulimii. Jest niebezpieczne. Ważne jest, by nie popadać w skrajności. Serek typu „light” nie zaszkodzi naszemu zdrowiu, ale już cała dieta składająca się wyłącznie z takich produktów – owszem.

By odchudzać się z głową, najlepiej zasięgnąć porady specjalisty. Profesjonalista ułoży dietę dopasowaną do naszych potrzeb. Uwzględni wiek, stan zdrowia, aktywność fizyczną i inne ważne elementy, o których laik nie pomyśli bezlitośnie obcinając sobie kolejną dawkę kalorii. Jeśli wolimy odchudzać się we własnym zakresie, z powodzeniem możemy starać się zastąpić specjalistę. Z pomocą przyjdą nam książki i niezawodny internet. Z siecią należy jednak uważać, bo w gąszczu internetowych mądrości nietrudno natrafić na bzdury.

Dla zachowania szczupłej figury warto aktywnie uprawiać sport. Wystarczy zapisać się na siłownię, zacząć biegać, pływać, jeździć na rowerze. Form aktywności jest do wyboru całe mnóstwo. Warto także korzystać z dobrodziejstw, które poprawiają metabolizm albo przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Ziołowe herbatki czy środki wspomagające odchudzanie z pewnością pomogą w walce z nadprogramowymi kilogramami. Tu też trzeba uważać na pułapki i przede wszystkim zamawiać suplementy diety z pewnych źródeł.

To wystarczy, aby nie dać się zwariować. Połączenie rozsądnego odżywiania, aktywności fizycznej i środków wspomagających odchudzanie to klucz to zdrowego i zrzucania wagi.

Poprzedni artykułZbyt restrykcyjna dieta
Następny artykułWskaźnik BMI
Ewa Adamczyk
Dietetyk z kilkuletnim doświadczeniem. Chętnie udzielę rad i pomocy na temat diety, odchudzania oraz zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania. W razie jakiś pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu ewa2020adamczyk@gmail.com