Dieta na bazie soków

235
Rate this post

Dieta na bazie soków jest doskonałym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Największe zainteresowanie tą dietą widać w czasie wiosennym, kiedy to zapotrzebowanie na owoce i warzywa wzrasta. Dieta na bazie soków jest terapią polegającą na spożywaniu soków z owoców i warzyw. Najlepiej jest stosować ją 1 raz w tygodniu w ciągu kilku miesięcy.

Dla kogo dieta na bazie soków?

Z racji tego, że dieta składa się z samych warzyw i owoców może ją zastosować niemal każdy. Warzywa i owoce dostarczają naszemu organizmowi spore ilości witamin, enzymów i składników mineralnych. W diecie na bazie soków, dostarczają je w odpowiednio skoncentrowanej dawce, dlatego warto się zdecydować na taką właśnie dietę. Dieta na bazie soków stosowana raz w tygodniu nie powinna nikomu zaszkodzić, dlatego jest dietą bezpieczną.

Skutki stosowania diety na bazie soków

Dieta ta doskonale oczyszcza nasz organizm ze zbędnych produktów przemiany materii, które zalegają i działają niekorzystnie na nasze zdrowie. To dzięki bogactwu antyoksydantów oraz witamin, dieta doskonale wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie.

Jakie owoce i warzywa spożywać?

Wśród warzyw najczęściej powinniśmy sięgać po buraki oraz marchew, gdyż właśnie te warzywa doskonale oczyszczają organizm.

Marchew zawiera mnóstwo karotenu, witamin i składników odżywczych. Posiada sporo przeciwutleniaczy, które zapobiegają starzeniu się naszego organizmu.

Burak to doskonały środek krwiotwórczy. Sok z buraka stosuje się w anemii. Natomiast seler posiada witaminę A, E, C oraz naturalną witaminę B kompleks, łącznie z kwasem foliowym i witaminą PP. Działa na nasz organizm w sposób przeciwzapalny, antyoksydacyjny, uszczelniając nasze naczynia krwionośne. Seler to doskonałe warzywo moczopędne i rozkurczające.

W kwestii owoców na naszym stole nie powinno zabraknąć soków z jabłek, ananasa oraz arbuza.

Jabłka mają sporo witamin, błonnika i innych substancji odżywczych, które doskonale wzmacniają układ odpornościowy. Posiadają sporo węglowodanów prostych, które bardzo szybko przenikają do krwi i stanowią zastrzyk energii, co w diecie jest bardzo istotne. Bardzo popularne w diecie na bazie soków jest stosowanie octu jabłkowego, który jest doskonałym sposobem na odchudzanie.

Ananas wspomaga trawienie, działa m.in. przeciwzapalnie. Wykazuje działanie zapobiegające schorzeniom układu krwionośnego. Z kolei arbuz w 90% składa się z wody. Doskonale oczyszcza oraz dostarcza sporo błonnika, potasu, witamin A, B6 i C.

Soki stosowane w diecie na bazie soków powinny być świeże. Na naszym rynku istnieje sporo soków sporządzonych ze świeżych owoców i warzyw, które nie są doprawiane chemicznie oraz nie zawierają syntetycznego cukru Warto również samemu sporządzić sobie soki warzywno-owocowe. Warzywa i owoce mają szerokie zastosowanie w jadłospisach. Dieta na bazie soków powinna składać się ze zdrowych, dojrzałych i świeżych soków, które zostały sporządzone z warzyw i soków.

Poprzedni artykułDiety Bananowe
Następny artykułDieta owsiana
Dietetyk z kilkuletnim doświadczeniem. Chętnie udzielę rad i pomocy na temat diety, odchudzania oraz zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania. W razie jakiś pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu ewa2020adamczyk@gmail.com