Zielona herbata dobra na cienie pod oczami

179
Rate this post

Cienie pod oczami są bardzo uciążliwe. Pogarszają nas wygląd przez co mniej pewnie czujemy się wśród znajomych.  Ukazują one nasze przemęczenie i, że nie przespaliśmy dobrze ostatniej nocy. Mogą także świadczyć o chorobach, które są w naszym ciele, lub są dziedziczone genetycznie. Wtedy ich usunięcie nie jest takie łatwe. W takim przypadku najlepiej zgłosić się do specjalisty. 

Jednakże jeżeli najczęściej pojawiają się one u nas po ciężkich baletach i nie przespanych nocach to dobrym sposobem ich usunięcia jest herbata, a właściwie torebka po niej. Może być to każdy rodzaj, ale najlepszą jest z całą pewnością zielona. Po za tym, że usunie cienie pod oczami  to wypicie jej ma znakomity wpływ na nasz wzrok. Dowiedli tego naukowcy z Uniwersytetu w Hongkongu. Przeprowadzili oni badania, które pokazało, że zawarty w niej katechiny, witamina E chronią oczy przed jaskrą i uszkodzenie siatkówki. (Więcej o tym badaniu możesz przeczytać tutaj.)

Zatem wiemy już, że zielona herbata usuwa cienie i wpływa korzystnie na nasz wzrok. Teraz musimy wykonać czynności, które pozwolą na ich usunięcie. Poniżej krótka instrukcja co po kolei musimy zrobić.

Po  zaparzeniu herbaty wyłóż torebki na jakieś naczynie wyciśnij z nich pozostałą wodę, a następnie włóż do lodówki i czekaj aż się schłodzą. Pamiętaj muszą one być bardzo dobrze schłodzone może to potrwać nawet pół godziny. Następnie połóż się i włóż sobie na oczy te torebki. Leż tak przez około 15 minut. Po takim zabiegu powinny one znacznie ustąpić.