Czym jest odchudzanie?

221
Rate this post

W dobie dzisiejszego świata, dostępnej technologii,wszelakich barów szybkiej obsługi oraz wyścigiem szczurów czy walki o przetrwanie wielu z nas narzeka na zbyt wysoką wagę. Korzystając z dóbr jakimi jesteśmy otoczeni tyjemy nie zauważając tego ,że w 90 % nadwagi to my sami jesteśmy winowajcami ,kiedy nasza wskazówka wagi nie zatrzymuje się na wymarzonej przez nas liczbie. Poczucie nadmiernej wagi oraz wpływ dzisiejszego świata,który emanuje seksem, zgrabną sylwetką ,młodym wiekiem i poczuciem,że „szczupła sylwetka” wszystko ułatwia, decydujemy się na krok do przodu. Postanawiamy,że weźmiemy się za siebie.

Kto z nas nie robił noworocznych postanowień o porzuceniu słodyczy, o odchudzaniu,o rozpoczęciu aktywnego wysiłku fizycznego lub po prostu o specjalnie wybranej diecie? Rozpoczynamy z zapałem realizowanie naszych postanowień, lecz rzeczywistość i codzienność bardzo często sprowadzają nas na ziemię i postanowienie odchodzi w niepamięć, po to by pojawić się za kolejny rok, jako plan,który tym razem na pewno się uda.

Dlaczego tak się dzieje? Czy winowajcą jest brak silnej woli ,brak czasu czy nieumiejętne odchudzanie i brak widocznych efektów ? Wszystko po trosze.

Odchudzanie jest procesem ,którego zadaniem jest zmniejszenie wagi,zamiany tkanki tłuszczowej na mięśniową, zmniejszenia ilości spożywanych pokarmów , z reguły ma pozytywny wpływ na organizm na profilaktyczne leczenie organizmu. Ryzyko zachorowania na cukrzycę, problemy z kręgosłupem, zawał czy wysokie ciśnienie i cholesterol są znacznie mniejsze u osób z normalną wagą ciała niż z otyłością lub sporą nadwagą.

Prawidłowe odchudzanie jest skomplikowanym procesem, które aby było skuteczne musi trochę potrwać, musi mieć kilka faz, podczas których nasza waga będzie leciała w dół, zatrzyma się ,a czasem nawet i zacznie wzrastać.

Ważne jest to ,by zadać sobie pytanie po co tak naprawdę chcemy się odchudzać. Dla kariery,by piąć się po jej szczeblach, czy dla własnego zdrowia i siebie samego. Jeśli motywacją jest drugi punkt ważne jest by zaczerpnąć porady odpowiedniego lekarza,który ustali wybraną dla nas dietę dostosowaną do naszej wagi, naszego wieku i stanu zdrowia , warto też zacząć odwiedzać siłownię i ćwiczyć z kimś w celu zwiększenia motywacji.