Błędy w odchudzaniu, aspekt psychologiczny

247
Rate this post

Błędy w odchudzaniu, aspekt psychologiczny
Jak wiadomo, rozpoczęcie diety dla nikogo nie było łatwym krokiem. Szczególnie ciężko jest wykonać nam ten „pierwszy krok”. Mimo, że temat jest powszechny to mało kto zdaje sobie sprawę z największych błędów jakie popełniamy. Pragnę Państwu przedstawić je z psychologicznego punktu widzenia.
Oto one:
– brak wiary w swoje możliwości
– słaba wola
– brak motywacji

Brak wiary w swoje możliwości i słaba wola:
Ludzka psychika na ogół uchodzi za słabą, jednak jest to tylko mylne przekonanie wielu z nas. Mało kto zdaje sobie sprawę z jej możliwości. Zaczynając dietę stwierdzamy, że z pewnością nie damy rady wytrwać i już na początku rezygnujemy. Nic bardziej mylnego. Jeżeli uświadomimy sobie, że to od nas wszystko zależy, będzie łatwiej, wystarczy tylko powiedzieć sobie „dam radę”! Jeżeli taka informacja dotrze do naszego mózgu to ciało będzie z nim współpracować. A wtedy nasze założenia związane z odchudzaniem zostaną zrealizowane. Należy jednak pamiętać, żeby owe postanowienia były dopasowane do miary naszych możliwości. Pamiętajmy, że najważniejsze jest powiedzieć swojej słabej woli „stop” i dążyć do celu, a na pewno go osiągniemy.

Brak motywacji:
Wiele ważnych decyzji podejmujemy pod wpływem impulsu. Ten impuls to swojego rodzaju źródło naszych dalszych działań. Bardzo ważne jest to by, znaleźć takie źródło kiedy zaczynamy dietę. Brak motywacji z pewnością nam w tym nie pomaga, dlatego tak bardzo często się poddajemy. Kiedy jednak zdamy sobie sprawę, że jest ktoś kto nas doceni i zauważy postępy w naszym działaniu to ochota na kontynuowanie naszych działań wzrośnie. Jest to aspekt bardzo ważny i z pewnością bardzo potrzebny i ułatwiający nam osiągnięcie celu. Naszą motywacją oczywiście nie musi być jakaś osoba, może być coś o czym zawsze marzyliśmy ale nie mogliśmy tego zrealizować ze względu na nasze dodatkowe kilogramy.
Zanim podejmiemy decyzję o diecie, warto jest wziąć te aspekty pod uwagę.
Trzymam kciuki!

Poprzedni artykułCzym jest odchudzanie?
Następny artykułDieta chronometryczna
Ewa Adamczyk
Dietetyk z kilkuletnim doświadczeniem. Chętnie udzielę rad i pomocy na temat diety, odchudzania oraz zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania. W razie jakiś pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu ewa2020adamczyk@gmail.com