Dieta 500 kcl

279
Rate this post

Dieta 500 kalorii przez swoich przeciwników, na czele których stoją dietetycy to nie tylko mało efektywna , ale i bardzo, ale to bardzo niezdrowa dieta. Nie mniej jednak ma ona także swoich zwolenników. Są to jednak wyjątkowe sytuacje , kiedy jest np. potrzeba bardzo szybkiej utraty kilogramów niezbędnej do wykonania operacji bądź jakiegoś zabiegu.

Dieta ta przynosi bardzo szybkie rezultaty, niestety niosąc za sobą gigantyczny efek jo- jo i szereg problemów zdrowotnych. Jeśli chodzi o jadłospis dopuszcza się na nim jedynie odłuszczone, chude produkty mleczne, żadnych tłuszczy i cukrów.

W diecie występuje także znikoma ilość węglowodanów. To raczej głodówka niż dieta, gdyz na „ normalnej” diecie sam obiad to kaloryczność rzędu 500kcl.Wbrew pozorom szybkiego chudnięcia na tej diecie tracimy głównie wodę o niestety mięśnie. Tłuszcz natomiast zostaje na swoim miejscu. Dieta ta jest bardzo niebezpieczna, ponieważ nasz organizm znacznie więcej kalorii potrzebuje do utrzymania procesów życiowych i pracy organizmu nie wspominając o jakim kol wiek wysiłku fizycznym. Dietę tę propagują często między sobą anorektyczki lub bulimiczki. Warto pamiętać, że aby schudnąć na stałe trzeba nie tylko zwracać uwagę ile się je , ale i co. Zdrowa dieta, która pozwala zgubić zbędne kilogramy bez efektu jo-jo to dobrze zbilansowany plan żywieniowy i odpowiednio dobrana do niego aktywność fizyczna. Dlatego taka dieta to nie dieta, a niszczenie sobie zdrowia na własne życzenie.

Poprzedni artykułMakrobiotyczna dieta
Następny artykułCzym jest odchudzanie?
Ewa Adamczyk
Dietetyk z kilkuletnim doświadczeniem. Chętnie udzielę rad i pomocy na temat diety, odchudzania oraz zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania. W razie jakiś pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu ewa2020adamczyk@gmail.com