Co jeść podczas anemii

281
Rate this post

Najczęściej dotyka kobiet. I to coraz młodszych. Zgodnie z badaniami, na tę przypadłość cierpi co piąta kobieta i aż co setny mężczyzna. Powoli sieje spustoszenie w ich organizmach, by potem w ostatniej chwili się ujawnić. Co? Anemia. Może i dla większości osób wydaje się być w miarę niegroźna, jej konsekwencje mogą zaważyć na Twojej zdrowej przyszłości. Co więc robić, jeżeli już u Ciebie zdiagnozowano niedokrwistość? Najprostszym rozwiązaniem będzie zadbanie o odpowiednią dietę, która pomoże Ci zniwelować negatywne skutki anemii.

Nie raz i nie dwa możesz w internecie znaleźć błagalne pytania o prawidłowy jadłospis w przypadku anemii. Jeżeli chcesz już dzisiaj zadbać o swoje zdrowie, koniecznie zapoznaj się z naszymi radami. Co jeść w przypadku anemii?

Jeżeli jesteś chory lub znajdujesz się w grupie ryzyka, zadbaj o dietę bogatą w białko, i to najlepiej, jeżeli będzie pochodzenia zwierzęcego. Staraj się jednak unikać tłustych mięs takich, jak wieprzowina. Możesz je zastąpić indykiem lub kurczakiem – i to z powodzeniem. Dalej pamiętaj, aby wzbogacać swój jadłospis o produkty bogate w żelazo. Zadbaj zatem o dostatek takich produktów, jakimi są przede wszystkim wątroba, a dalej: mięso, jaja oraz warzywa i owoce. Dodatkowo, możesz wzbogacić swoją dietę o takie produkty, jakimi są: papryka, brokuły, kiełki pszenicy, orzechy, kukurydza i kapusta.

Zatem nie musisz obawiać się zgubnych skutków anemii. Koniecznie zrób szybką ewidencję zawartości lodówki i zaznacz to, co koniecznie musisz dokupić. Nie bój się – pamiętaj, że właśnie takimi sposobami leczyli się nasi rodzice i dziadkowie. A zdrowia to możemy im chyba pozazdrościć! Anemia jako współczesna choroba wymaga od Ciebie pewnej determinacji i dyscypliny, ale w zamian za to będziesz w stanie złagodzić zarówno jej przebieg, jak i skutki.

Poprzedni artykułDieta
Następny artykułAnemia w ciąży
Ewa Adamczyk
Dietetyk z kilkuletnim doświadczeniem. Chętnie udzielę rad i pomocy na temat diety, odchudzania oraz zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania. W razie jakiś pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu ewa2020adamczyk@gmail.com