4/5 - (1 vote)

Ortopedia to dziedzina medycyny, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Z pomocy ortopedy korzystają zarówno młodsze, jak i starsze osoby. Co warto wiedzieć na temat ortopedii i dlaczego jest ona tak ważna w obecnych czasach?

Czym zajmuje się ortopeda?

Spektrum kompetencji ortopedów jest bardzo szerokie, co sprawia, że pomagają oni pacjentom z bardzo różnymi schorzeniami. Głównym zadaniem ortopedów jest leczenie chorób układu ruchu. Ortopedzi specjalizują się w profilaktyce, diagnozowaniu oraz leczeniu układu ruchu, a w orbicie ich zainteresowań znajdują się zarówno mięśnie, jak i kości, stawy czy więzadła. Co ważne, lekarze ortopedzi pomagają nie tylko przy wrodzonych, ale też przy nabytych wadach postawy. Większość osób myśli, że ortopedzi pomagają wyłącznie w przypadku złamań bądź zwichnięć, aczkolwiek w rzeczywistości zakres ich kompetencji jest znacznie szerszy. Ortopeda może także skierować pacjenta na dodatkowe badanie, rekomendując mu wykonanie tomografii komputerowej, RTG czy USG.

Co leczy ortopeda?

Z pomocy ortopedy korzysta się przede wszystkim w przypadku złamań oraz zwichnięć, aczkolwiek wsparcie specjalisty jest bezcenne także w przypadku chorób zapalnych kości oraz stawów. Z pomocy ortopedy bardzo często korzystają pacjenci skarżący się na ból kręgosłupa oraz zmiany zwyrodnieniowe kości. Dzięki jego wsparciu poradzenie sobie z niechcianym problemem powinno stać się o wiele prostsze. Co ważne, ortopeda może pomóc zarówno w przypadku relatywnie błahych problemów, jak i w przypadku leczenia nowotworów kości czy poważnych schorzeń bioder. W ostatnich latach specjaliści ci mocno wyspecjalizowali się również w leczeniu płaskostopia, palucha koślawego czy dysplazji stawów biodrowych. Z pomocą renomowanego ortopedy wyleczysz zarówno wady wrodzone, jak i nabyte. Ważne jest jednak, aby skorzystać z usług renomowanego specjalisty, który zjadł zęby na swoim fachu. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że otrzymasz fachowe wsparcie. Jednym z najlepszych wyborów dla wymagających klientów jest firma REX MEDICA – https://rexmedica.pl/konsultacje/konsultacje-ortopedyczne/. Jest to niezwykle renomowana klinika, która specjalizuje się w leczeniu ortopedycznym. Dzięki jej pomocy możesz mieć pewność, że walka z chorobami układu ruchu stanie się o wiele prostsza.

Kiedy iść do ortopedy?

Większość pacjentów zwleka z wizytą u ortopedy bardzo długo, aczkolwiek jest to poważny błąd. Jeśli zauważysz u siebie długotrwałe i nasilające się bóle mięśni, stawów i kręgosłupa albo osłabienie siły mięśni, to jak najszybciej skonsultuj się ze specjalistą. Wskazaniem do skorzystania z usług ortopedycznych może być również częste mrowienie palców. Nierzadko objaw ten wskazuje na choroby neurologiczne, aczkolwiek może mieć także inne podłoże, dlatego warto skorzystać z usług renomowanego lekarza jak najszybciej. Wsparcie ortopedy jest mocno polecane również dla osób, które zauważają u siebie spore problemy z ruchomością kończyn. Jeżeli czujesz, że coś Cię ogranicza i nie możesz czerpać pełnej satysfakcji z życia, to nie zwlekaj i umów się na konsultacje w REX MEDICA, a z pewnością się nie rozczarujesz.