4 Najpopularniejsze suplementy diety na odchudzanie dla kobiet

225
Rate this post

Coraz większa część kobiet, by szybko zrzucić niechciane kilogramy, sięga po suplementy diety. Nie każda z nich jest jednak świadoma tego, że bez zdrowej i prawidłowo skomponowanej diety oraz regularnej aktywności fizycznej nie przyniosą one wymarzonych efektów. Ich zadaniem jest jedynie wspomóc proces odchudzania oraz spalanie tkanki tłuszczowej, a nie wykonać za nas całą „robotę” bez krzty wysiłku z naszej strony.

1. Zielona herbata

Jednym z popularniejszych suplementów diety na odchudzanie dla kobiet jest zielona herbata, pozyskiwana z liści, które nie fermentują przed wysuszeniem, a co za tym idzie zachowują większą ilość antyoksydantów pomagających w zwalczaniu licznych chorób. Co więcej, zawiera ona w swoim składzie katechinę, która wpływa korzystnie na proces spalania kalorii.

2. Guarana

Równie często stosowanym suplementem diety jest guarana.  Cechuje się dużą zawartością kofeiny, która posiada właściwości termogeniczne. Dzięki temu za sprawą zwiększonego wydzielania ciepła pomaga nam ona spalać tłuszcz oraz kalorie. Kofeina zwiększa zdolności wysiłkowe i poprawia wytrzymałość zarówno tlenową, jak i siłową. W sporcie stosuje się ją także w celu pobudzenia układu nerwowego.

3. Chrom

Wiele kobiet stosuje także chrom. Pierwiastek ten znany jest z tego, że ogranicza odkładanie się tłuszczu w tkankach, a co za tym idzie – zapobiega on otyłości. Bierze on również udział w regulacji wydzielania insuliny i zwiększa ilość glukozy magazynowej w mięśniach zwiększając syntezę glikogenu. Chrom może nam pomóc w szczególności wówczas, kiedy w czasie diety odchudzającej będziemy mieli apetyt na słodycze. Związane jest to z tym, że chrom utrzymuje na stałym poziomie stężenie cukru we krwi. Niedobory chromu skutkują zwiększonym apetytem na słodycze, alkohol, ogólnym osłabieniem, drażliwością i spadkiem formy fizycznej. Pierwiastek ten wchodzi w skład wielu środków odchudzających, na przykład termogeników czy suplementów witaminowo-mineralnych. Spowalnia on proces zarówno trawienia, jak i wchłaniania składników odżywczych, a także daje uczucie sytości na dłużej. Oprócz tego, ma on pozytywny wpływ na pracę jelit. Jeśli chcemy się w niego zaopatrzyć, warto odwiedzić aptekę lub profesjonalny sklep z suplementami czy odżywkami. Pisząc o chromie, nie sposób nie wspomnieć również o kortyzolu czyli hormonie stresu wydzielanym w czasie treningu. Jego prawidłowa ilość jest uzależniona od chromu i jest niezwykle ważna, gdy zależy nam na utrzymaniu szczupłej sylwetki.

4. L-Karnityna

Równie popularne są preparaty z L-Karnityną, która odgrywa znaczącą rolę w uwalnianiu tłuszczów z komórek tłuszczowych, co powoduje przyspieszenie ich spalania. L-karnityna jest naturalnym składnikiem naszego organizmu – może być przez niego syntetyzowana, jak również dostarczona z pokarmem. Stanowi dobre uzupełnienie diety osób odchudzających się oraz wegan.

Wybierając suplementy diety dla kobiet, pamiętajmy, by dobierać je indywidualnie, biorąc pod uwagę stan naszego zdrowia i ewentualne przeciwwskazania. Nie zapominajmy również, że ich stosowanie nie będzie efektywne bez regularnego treningu oraz zdrowej diety. Są one jedynie dobrym ich wsparciem, jednak stosowane same nigdy nie dadzą nam oczekiwanych rezultatów.

Poprzedni artykułJak zwiększyć poziom cholesterolu HDL?
Następny artykułMajowy jogging
Ewa Adamczyk
Dietetyk z kilkuletnim doświadczeniem. Chętnie udzielę rad i pomocy na temat diety, odchudzania oraz zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania. W razie jakiś pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu ewa2020adamczyk@gmail.com