Cudowne właściwości lecznicze imbiru

234
Rate this post

Imbir to przyprawa od setek lat stosowana w krajach dalekiego wschodu. W Polsce w ostatnich latach również staje się coraz popularniejsza jednak ciągle nie wszyscy znają jej cudowne właściwości. Warto wiedzieć, że imbir ma ogromne walory nie tylko smakowe ale przede wszystkim zdrowotne.

Imbir jest bardzo przydatny w okresie zimy i jesieni, gdyż pomaga zwalczać infekcje i podnosi odporność. Ma on właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze dlatego warto pić herbatę z imbirem gdy boli gardło.

Osoby starsze, które cierpią na bóle stawów również powinny zaprzyjaźnić się z imbirem, który ma właściwości rozgrzewające i przeciwbólowe. Jest pomocny także w przypadku niestrawności i wzdęć. Powinny go przejmować także panie u których występują bóle menstruacyjne. Ponieważ imbir ma działanie rozkurczające łagodzi tego typu bóle. Wspomagająco może być stosowany także u osób, które walczą z nadwagą. Imbir poprawia metabolizm dzięki czemu łatwiej zgubić można zbędne kilogramy. Ponadto imbir mogą stosować osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną, które odczuwają nudności. Napar ze świeżego imbiru z plasterkiem cytryny oraz łyżką miodu jest skutecznym napojem pomagającym szybko zasnąć.