5/5 - (1 vote)

W dzisiejszych czasach  jest ogromny wybór produktów spożywczych. Łatwość dostępu do jedzenia i szybki tryb życia sprawiają, że coraz więcej osób ma problem z nadwagą i otyłością. W grę wchodzą również inne choroby (takie jak insulinooporność, choroba Hashimoto). Są też osoby z nietolerancjami pokarmowymi. W artykule wyjaśniamy, dla kogo polecany jest dietetyk. Poznań zaprasza na konsultacje w gabinecie dietetycznym.

1. Redukcja masy ciała przy pomocy dietetyka. Poznań zaprasza

2. Dobry dietetyk — Poznań zachęca do konsultacji dietetycznej

3. Konsultacja dietetyczna dla osób w każdym wieku

 Masowo produkowana żywność nie zawsze służy zdrowiu. Chodzi głównie o to, że jest to żywność przetwarzana i z rozmaitymi dodatkami. Chociaż konsumenci mają możliwość sprawdzania etykiet, to nadal zbyt mało osób to robi. Sytuacja ta wynika z tego, że większość osób ufa producentom i uważa, że artykuły spożywcze znajdujące się na sklepowych półkach, są zdrowe. Tymczasem nawet w śledziach można znaleźć cukier. Nadmierna ilość cukru i fast foodów może sprzyjać otyłości. Dlatego dietetyk Poznań to sposób na wdrożenie właściwej diety. Konsultacja dietetyczna oznacza indywidualne podejście do każdego pacjenta. Gabinet dietetyczny, w którym przyjmuje doświadczony dietetyk, to dla pacjentów nowe nawyki żywieniowe. Prócz diety może być przeprowadzona na przykład analiza składu ciała.

Redukcja masy ciała przy pomocy dietetyka. Poznań zaprasza

Żywienie kobiet nie powinno bazować na cudownych dietach, które najczęściej są promowane przez celebrytów. Takich diet jest bardzo dużo, ale większość z nich prędzej czy później wywoła efekt jo-jo. Jeśli jedna kobieta schudnie na diecie cud, inna może czuć się rozczarowana brakiem efektów. Każdy organizm jest inny, przez co ma zupełnie inne potrzeby żywieniowe. Dlatego warto umówić się na konsultację dietetyczną. Dietoterapia wymaga czasu. Urozmaicony jadłospis sprawi, że każdemu lżej będzie wytrwać na diecie. Najważniejsze jest to, by trzymać się planu dietetycznego i w międzyczasie nie spożywać zabronionych produktów. Dieta będzie dopasowana do stylu życia (inna dieta dla osób aktywnych, inna dla osób prowadzących siedzący tryb życia).

Dobry dietetyk — Poznań zachęca do konsultacji dietetycznej

Pierwsza wizyta u dietetyka (Poznań zwraca na to szczególną uwagę) nie zawsze będzie łatwa. Może być trudna dla osób otyłych, które dowiadują się, jak wiele nawyków muszą zmienić, by osiągnąć sukces w odchudzaniu. Czasami konsultacja dietetyczna może wymagać dokumentacji medycznej (tak może być w przypadku osób z chorobami typu wyniszczenie organizmu na skutek nowotworu). Dieta musi być dostosowana do stanu zdrowia pacjenta. Na całym świecie coraz więcej pacjentów chce korzystać z fachowej pomocy dietetyka. Otyłość została uznana za chorobę cywilizacyjną. Mało kto potrafi samodzielnie schudnąć i utrzymać szczupłą sylwetkę.

Konsultacja dietetyczna dla osób w każdym wieku

Problemy żywieniowe mogą dotyczyć ludzi bez względu na płeć i wiek. Spotkanie z dietetykiem ma na celu ułożenie jak najkorzystniejszej diety dla danego pacjenta. Żadna bestsellerowa książka o dietach nie zaproponuje diety indywidualnej. Dobrze jest łączyć dietę z ruchem. Wysyłek fizyczny ma sprawiać przyjemność, czyli warto wybrać sport lub zajęcia ruchowe, które się lubi, a nie te, które akurat teraz są modne. Zaletą treningu na siłowni jest między innymi uzyskanie atrakcyjnej sylwetki. Ćwiczyć można w domu, w fitness clubie i na świeżym powietrzu. Odpowiednia dieta połączona z treningami może dać zaskakujące rezultaty, pod warunkiem że działanie będzie miało charakter długofalowy.