4 kwestie o których należy pamiętać kupując suplementy diety

230
Rate this post

Suplementy diety zawierają zarówno witaminy, mikro- i makroelementy, tłuszcze, minerały oraz enzymy, które mają uzupełnić nasz jadłospis we wszystko to, czego potrzebuje nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania. Decydując się na zakup wybranego suplementu diety, pamiętaj o kilku podstawowych zasadach.

1. Zaopatruj się w miejscach godnych zaufania.

Przede wszystkim, w tego typu produkty zaopatrywać należy się w aptekach, sklepach zielarskich lub sprawdzonych sklepach internetowych. Takie które stanowią bezpieczniejsze ich źródło niż pobliski bazar. Jeżeli chodzi o sklep internetowy z suplementami to możesz w każdym momenecie poszukać opini na jego temat. Sprawdzić czy ma jakieś certyfikaty albo choćby logo „rzetelna firma”.

2. Zweryfikuj informacje o suplemencie

Przed zakupem koniecznie zapoznaj się z informacjami zawartymi na opakowaniu i ulotce. Nie może tam zabraknąć napisu „suplement diety” oraz informacji na temat składu, dziennej dawki i możliwości przedawkowania. Na etykiecie znaleźć powinna się również informacja na temat sposobu przechowywania oraz adnotacja, że suplement nie zastąpi zróżnicowanej diety.

Pamietaj dieta jest podstawą i nie należy zdrowych posiłków zastępować suplementami.

Gdy w opisie znajdziemy nieznaną nam substancję, poproś farmaceutę lub swojego dietetyka o wyjaśnienie.

3.  Sprawdź źródło pochodzenia suplementu

Warto decydować się na preparaty wiodących firm posiadające certyfikat Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Bakteriobójczych, Instytutu Żywności i Żywienia, Instytutu Roślin i Przetworów Zielarskich czy innego naukowego instytutu.

Gdy suplementy kupujesz u przedstawiciela danej firmy, bez skrupułów poproś go o pokazanie dokumentu potwierdzającego, że został on dopuszczony do sprzedaży jako suplement.

4.  Jeżeli przyjmujesz leki skonsultuj zażywanie suplementu z lekarzem

Jeżeli cierpisz na choroby przewlekłe, zanim zaopatrzysz się w suplement diety, spytaj swojego lekarza czy nie będzie kolidował on zażywanymi przez Ciebie lekami. Gdy chorujemy na nadciśnienie tętnicze, w szczególności uważać powinnaś na suplementy – leki wówczas przyjmowane bardzo często wchodzą z nimi w interakcję.