Jak jeść poza domem bez wyrzutów sumienia?

206
Rate this post

Jedzenie poza domem to przyjemność i świetna zabawa o ile w drodze powrotnej do domu nie ma się wielkich wyrzutów sumienia z powodu zjedzenia zbyt dużej porcji tłustego i niezdrowego dania. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek Gillian McKeith, które pomogą Ci w tym, żeby Twoje jedzenie poza domem było zdrowe, pyszne i naprawdę przyjemne:

1. 20 minut przed posiłkiem wypij szklankę niegazowanej wody bez lodu. Będziesz czuł się pełniejszy i lepiej strawisz posiłek.

2. Zrezygnuj z zamawiania do posiłku piwa czy słodkich napojów gazowanych.

3. Zamów pierwszy, tak żeby nie dać się skusić na niezdrowe potrawy wybrane przez współbiesiadników. Może oni pójdą za Twoim przykładem i zamówią także coś zdrowego?

4. Zupa to doskonały zdrowy, sycący i lekkostrawny wybór podczas jedzenia w restauracji. Wybieraj takie zupy, których podstawę stanowią warzywa, a nie śmietana.

5. Skończ jedzenie, kiedy czujesz się w dwóch trzecich najedzony. Potrzeba nieco czasu, zanim sygnał z żołądka dotrze do mózgu i pojawi się uczucie przejedzenia.

6. Pytaj w jaki sposób potrawy są przygotowane. Kelnerzy są już zwykle przyzwyczajeni do takich pytań więc się nie krępuj.Dowiedz się czy potrawa jest pieczona, grillowana czy smażona na maśle lub na oleju.

7. Nie śpiesz się. Po każdym kęsie odkładaj nóż i widelec. Nie zwracaj uwagi na to, jak szybko jedzą inni.

8. Jeśli jest taka możliwość to proś o sos do potrawy lub sałatki w osobnym naczyniu. Dzięki temu jeśli nie będzie Ci odpowiadał, nie zepsujesz sobie posiłku.

9. Jeśli zamawiasz makaron, weź do niego sos na bazie pomidorów, a nie na śmietanie.

10. Jeśli masz ochotę na deser, poczekaj z jego zamówieniem około 10 minut od skończenia głównego posiłku. Daj żołądkowi czas na powiadomienie mózgu, że jest pełen. Jeśli nadal nie możesz się oprzeć czekoladowemu przysmakowi, podziel się z nim zresztą towarzystwa. Zazwyczaj kilka kęsów wystarczy, żeby zaspokoić głód słodyczy.