Pokonaj wroga

246
Rate this post

Odchudzanie nie jest łatwe. Każdy, kto chociaż raz próbował schudnąć dobrze wie, że nie sztuką jest utracić zbędne kilogramy w szybkim czasie, ale- utrzymać wagę, także po zakończeniu kuracji. Wiele z nas zastanawia się czy to jest w ogóle możliwe… W jaki sposób zapobiec efektowi jo-jo i nie dopuścić do znalezienia się w sytuacji wyjściowej?

Zapewne wiecie, że stosowanie bardzo restrykcyjnych diet prowadzi do gwałtownego spadku wagi ciała. W momencie, gdy nasza dieta powoli przechodzi na normalne tory, waga wraca i to z nadwyżką. Efekt jo-jo- zmora ludzi odchudzających się, grozi przede wszystkim tym, którzy stosują bardzo ubogie w kalorie, restrykcyjne diety. Warto zastanowić się, czy istnieje sposób na zgubienie wagi na stałe?

Jedynym rozwiązaniem, które może nas uwolnić z zaklętego kręgu efektu jo-jo jest sukcesywny, stabilny spadek wagi ciała, który pozwoli naszemu organizmowi przyzwyczaić się do systematycznego gubienia zbędnych kilogramów,  powoli i stopniowo pozwoli zrzucić niepotrzebny balast. Jeśli nadal myślicie, że tylko katorżnicza głodówka pozwoli na osiągnięcie zamierzonych efektów na stałe- mylicie się.

Jak schudnąć raz na zawsze?

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że żadna z restrykcyjnych diet nie pomoże nam w osiągnięciu długotrwałych efektów. Jeśli chcemy zgubić wagę na stałe musimy dostarczyć naszemu organizmowi substancji, które nie tylko oczyszczają, ale przede wszystkim pomagają schudnąć w sposób sukcesywny, bez efektu jo-jo. Pierwszym krokiem do skutecznego odchudzania jest oczyszczenie organizmu z toksyn i złogów. Ich obecność w naszym organizmie ma negatywny wpływ na powodzenie procesu odchudzania. Nie należy także zapominać o zasadach prawidłowego odżywiania, które mają również bardzo duży wpływ na proces odchudzania., a przede wszystkim- na Twoje zdrowie. Jak zatem pogodzić proste zasady zdrowego odżywiania, uniknąć głodówki, a jednocześnie oczyścić swój organizm. Dzięki odpowiedniemu połączeniu racjonalnej diety i odpowiedniego środka uzyskamy długotrwałe i widoczne efekty. Jak więc powinniśmy się odżywiać?

zawsze jedz pożywne śniadania, które są najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Stare przysłowie brzmi: “śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi”. To powiedzenie z pewnością powinniśmy zapamiętać na długo. Bez śniadania czujemy się osłabieni, senni i zmęczeni. Najważniejsze, aby poranny posiłek dostarczał organizmowi najważniejszych składników odżywczych. Śniadanie powinno mieć aż 40% udziału kalorycznego w całodziennym odżywianiu.

nie stosuj głodówek! Choć rzeczywiście stosowanie restrykcyjnych diet, ubogich w liczbę kalorii prowadzi do szybkiego spadku wagi, a dla większości z nas, perspektywa uzyskania błyskawicznych rezultatów jest kusząca, nie możemy zapominać o licznych skutkach ubocznych (osłabienie odporności, zawroty głowy). Ci, którzy stosują głodówki narażeni są na częste wahania wagi– organizm bowiem jest tak sprytny, że zapamiętuje okres głodu i, broniąc się przed nim, zwalnia proces przemiany materii oraz rozpoczyna robienie zapasów (w postaci odkładania tkanki tłuszczowej) w przewidywaniu następnej głodówki. Efekt jo-jo, w tym przypadku, jest nieunikniony.

jedz regularnie umiarkowane porcje, zredukuj ilość stawiając na jakość, dziel posiłki na 5 części. Jedzenie częstych, ale małych części sprzyja lepszemu wykorzystaniu przez organizm zawartych w  pokarmach witamin, poprawia metabolizm i zmniejsz odkładanie tkanki tłuszczowej. Jedz regularnie- Twój organizm przyzwyczai się i po pewnym czasie tylko w tych godzinach będzie odczuwać głód.

pij przynajmniej 2 litry wody dziennie. Organizm dorosłego człowieka wydala średnio ok. 2 litrów wody na dobę, dlatego też tak ważne jest, abyśmy dostarczyli naszemu organizmowi taką ilość, jaka została z niego wydalona.

Racjonalne odżywianie to nie wszystko. Musisz pomóc swojemu organizmowi- oczyścić go z zalegających złogów i toksyn.

Slimfix to bezpieczny i skuteczny środek odchudzający, które ze względów zdrowotnych nie mogą regularnie ćwiczyć i uprawiać sportu. Jest to czysto naturalny środek, który dostarcza naszemu organizmowi substancji, które nie tylko oczyszczają, ale także pomagają schudnąć w sposób sukcesywny, bez efektu jo-jo. Możemy go przyjmować nawet przez dłuższy czas po zakończeniu odchudzania, co skutkuje utrzymaniem wagi na stałym poziomie jeszcze długo po zakończeniu odchudzania.