5 podstaw mówiących, że prowadzisz zdrowy styl życia

195
Rate this post

Dlaczego zdrowy styl życia jest tak ważny? Jak mówi znane przysłowie – „Lepiej zapobiegać niż leczyć”. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy lecz to, w jaki sposób żyjemy dziś będzie miało ogromny wpływ na nasze samopoczucie w latach późniejszych. Po czym możesz poznać, że prowadzisz zdrowy tryb życia?

1. Sen

Dbasz o odpowiednią długość i jakość snu – niewystarczająca jego dawka spowodować może, że będziemy mieli problemy z koncentracją, odczuwać będziemy także złość oraz zmęczenie. Niedobór snu ma także duży wpływ na nasze serce. Przeciętna osoba dorosła potrzebuje około 7 – 8 godzin snu na dobę. Jest to jednak kwestia niezwykle indywidualna i wartość ta wahać może się od 6 do 10 godzin. Warto zadbać również o to, w jaki sposób wstajemy. Tuż po obudzeniu się warto porozciągać nasze nogi, plecy oraz szyję – zwiększa to przepływ krwi do mięśni i zapewnia dodatkową porcję tlenu.

2. Regularna aktywność

Regularnie się ruszasz– wiele z nas nie ma chęci lub też twierdzi, że nie ma czasu na aktywność fizyczną. Nic bardziej mylnego. Nie musimy bowiem decydować się na katorżnicze treningi na siłowni. Na początek wystarczy zmiana codziennych przyzwyczajeń – powrót z pracy pieszo zamiast autobusem, schody w zastępstwie windy czy gimnastyka w domu w towarzystwie ulubionego serialu.

3. Śniadanie

Codziennie jesz śniadanie – stanowi ono bowiem najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Jest to w szczególności ważne dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Pomijając śniadanie bardzo szybko stajemy się głodni, w konsekwencji czego zjadamy dużo większe porcje niekiedy bardzo tłustych, wysokokalorycznych potraw.

4. Woda, woda , woda

Pijesz dużo wody – panuje wiele mitów na temat tego jaką ilość wody powinniśmy wypijać każdego dnia. Jest to kwestia niezwykle indywidualna, uzależniona od całego szeregu czynników. Warto jednak pamiętać o tym, że woda stanowić powinna większość wypijanych przez nas płynów i powinniśmy ją pić do posiłków oraz między nimi, a także przed, w czasie i po wysiłku fizycznym.

5. Uśmiech, uśmiech i jeszcze raz uśmiech

Masz właściwe podejście do życia – starasz się nie zrażać porażkami, każdy dzień zaczynasz z uśmiechem, cieszysz nawet z najmniejszych osiągnięć i dostrzegasz pozytywne strony każdej sytuacji. Nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać – spróbuj już dziś!

Zdrowy styl życia to nie tylko dbanie o swoją fizyczność. Trzeba pamiętać, żeby też unikać stresu lub toksycznych ludzi. Omijaj wampirów energetycznych którzy wypijają z ciebie pozytywne emocje. Zadbaj o fizyczne aspekty twojego, życia a to powinno się przełożyć na twoją psychikę i postrzeganie świata. Sprawdza się ty powiedzenie „W zdrowym ciele zdruwy duch”. Możesz też na odwrót, zadabaj o swóją psychikę i samopoczucie a odbije się to pozytywanie na twoim samopoczuciu fizycznym . Pozytywne nastawienie do świata, że zawsze jesteś na „Tak” sprawi, że będzie ci się chciało biegać i skakać.

Naszym zdaniem zdrowy styl życia obiawia się tym, że częściej się uśmiechasz. Jesteś pewna siebie. Dobrze się czujesz w swoim ciele. Zarażasz energią innych ludzi. Jesteś na „Tak” ? zostaw komentarz i napisz które z tych 5 punktów realizujesz już w swoim życiu 🙂