Prawidłowy poziom kortyzolu to zdrowy wygląd

232
Rate this post

W artykule dowiesz się o:

  • Czym jest chrom i kortyzol
  • Jak ich prawidłowy poziom zapewnia szczupłą sylwetkę
  • Dlaczego nie spalasz tkanki tłuszczowej

Optymalny poziom kortyzolu jest bardzo ważny dla osób chcących schudnąć. Odpowiednia ilość kortyzolu w organizmie jest też istotna dla ludzi którzy chcą utrzymać swój dobry wygląd. Dla kobiet z nadwagą czy dla facetów chcących utrzymać  atletyczną sylwetkę. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej jak zapanować nad kortyzolem czytaj dalej.

Artykuł jest nawiązaniem do poprzedniego wpisu o tym jak kortyzol przeszkadza w spalaniu tłuszczu. Mówiliśmy wtedy, że ten hormon stresu jest przydatny tylko w odpowiednich warunkach. W innym wypadku będzie to.

  • Nieprawidłowe spalanie tkanki tłuszczowej
  • Niedostateczna wrażliwości na insulinę

Zaburzone  spalanie tkanki tłuszczowej

Podczas treningu fitness czy wysiłku siłowego wydzielany jest kortyzol, który informuje organizm, że jest mu potrzebna energia. To samo tyczy się stresu psychicznego – jak się denerwujesz potrzebujesz energii. W odpowiednich warunkach, w organizmie powinno następować spalanie tłuszczu. Pamiętaj jednak, ze za duże ilości tego hormonu dają niepożądane efekty. Np zmniejszone spalanie tłuszczu z ud u kobiet czy brzucha u mężczyzn.

Brak wrażliwości na insulinę

Insulina pomaga prawidłowo odżywiać komórki mięśniowe. Duże ilości kortyzolu  zaburzają działanie insuliny powodują niedostateczne wykorzystanie cukru we krwi. Za duże ilości glukozy prowadzą do odkładania tkanki tłuszczowej.

Chrom wyrównuje poziom kortyzolu

Jednym ze sposobów zapanowania nad kortyzolem jest suplementacja chromem. Ten pierwiastek jest często kojarzony z odchudzaniem dlatego, że redukuje uczucie głodu. Faktycznie tak jest, ponieważ jak pisaliśmy wcześniej, wartości odżywcze są lepiej wykorzystywane  do odżywiania mięśni. Dzięki temu nie ma uczucia głodu.

Jeżeli chcesz utrzymać prawidłową ilość kortyzolu kup chrom

Przyjmowanie chromu

  • Wspomoże odżywić komórki mięśnowe – nie będziesz czuła/czuł głodu.
  • Obniży ilość kortyzolu w krwiobiegu jeżeli jest go za dużo.
  • Zadba o odpowiednie działanie innsuliny
  • Zwiększy wrażliwość na insulinę.

Jest wiele badań, które pokazuje, że chrom wspomaga odchudzanie czy utrzymanie szczupłej sylwetki. Okazuje się też, że jest to niedroga inwestycja w samego siebie – sprawdź gdzie możesz kupić chrom najtaniej -> Chrom tabletki – porównaj ceny w Nokaut.pl