Dieta baletnicy – szybkie i niezdrowe pozbycie się kilogramów

347
Rate this post

Proponowana tu dieta jest dietą stricte nastawioną na ekspresowe pozbycie się kilogramów. Zbędnych czy nie? Akurat w tym przypadku może stać się to kwestią dyskusyjną. Dlaczego? Bo mamy tu styczność z typową głodówką.

Zasady diety baletnicy

Baletnice kojarzą się nam z chudymi giętkimi ciałami i ciągłymi treningami, a z pewnością wieloma wyrzeczeniami. Idąc tym tropem wiele kobiet chcą uzyskać podobną sylwetkę wprowadza w swoim życiu coś, żeby to osiągnąć. W większości jest to właśnie drastyczne obcięcie spożywanych kalorii w jadłospisie, co w rezultacie może być krokiem do życiowej tragedii.

Dieta baletnicy jest 10-dniową dietą odchudzającą, dzięki której można zrzucić w tym czasie aż 10 kg! Cały okres trwania jest podzielony na 5 etapów po 2 dni. Jak na dietę odchudzającą, mimo wszystko jest to bardzo szybkie tempo pozbycia się ciężaru ciała.

  • 1. i 2. dzień – przez pierwsze dwa dni należy pić wyłącznie wodę. Można także pić kawę, ale pod warunkiem, że nie będzie ona słodzona (ewentualnie może być z dodatkiem odtłuszczonego mleka), w ilości nie przekraczającej 4 filiżanki o pojemności 250 mililitrów dziennie
  • 3. i 4. dzień – można sięgać wyłącznie po odtłuszczony nabiał – biały ser, jogurty i mleko
  • 5. i 6. dzień – w diecie dominują ziemniaki w mundurkach, które można zjeść w liczbie max. 11 sztuk
  • 7. i 8. dzień – w jadłospisie znajduje się tylko białe, gotowane mięso (do 0,5 kg dziennie)
  • 9. i 10. dzień – podczas dwóch ostatnich dni diety można jeść wyłącznie warzywa – głównie zielone

Czy dieta baletnicy niesie jakąkolwiek wartość dla organizmu?

Dietetycy zgodnie uważają, iż dieta baletnicy jest jedną z najbardziej niezdrowych diet odchudzających. Przez głodówkę ucieka wiele składników odżywczych, które budują organizm, co w rezultacie wyniszcza go.

Proces ten jest pogłębiany dodatkowo przez włączenie do jadłospisu picia kawy, która „wypłukuje” wszystkie witaminy i minerały z organizmu, przez co następuje odwodnienie. Później następuje podaż niskotłuszczowych produktów białkowych, po czym nagle przerzuca się na ziemniaki, czyli duża ilość węglowodanów z wysokim indeksem glikemicznym. Jedynym punktem działającym na korzyść tej diety jest moment, w którym opiera się ona na warzywach.

Skutki diety baletnicy

Często szybka utrata wagi w ciągu kilku dni wiąże się z intensywnym efektem jo-jo w przypadku rozprężenia i spożywania zbyt dużej ilości kalorii. Należy również mieć na uwadze fakt, że w takim czasie ciężko jest zredukować tkankę tłuszczową, a najszybciej z naszego organizmu ucieka woda. Można więc powiedzieć, że dieta tego typu to doraźny sposób na szybką utratę wagi, ale równie szybko możemy ją z powrotem odzyskać. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zrównoważona dieta i regularny wysiłek fizyczny.