Dieta na przytycie – co jeść by przytyć

458
Rate this post

Dlaczego chcemy przytyć? Wystarczy jeść nieregularnie i nie zdrowo. Fast foody, słodzone kawy, tłuste mięsa typu żeberka, golonki, ogrom słodyczy i cukru. Częste wizyty w restauracji Mc Donalds. Ale przecież nie o to chodzi, aby zostać otyłym zawałowcem. Są również wśród nas ludzie za szczupli, którzy chcieli by przybrać na wadzę i zaokrąglić się w przyjemne krągłości. Nie jest to takie proste, jak się wydaje. Czasami niezbędna staje się wizyta u lekarza, a nawet leki i różne mikstury pobudzające apetyt. Osoby, które przeszły ciężką chorobę lub anoreksję nie wracają tak szybko do prawidłowej wagi.

Dieta na przytycie – Co jeść, aby przytyć?

W opozycji do osób odchudzających się dieta na przytycie będzie się nieco różniła od diety dla szczuplejących. Osoby cierpiące na niedowagę powinny zjadać tłuste ryby, nabiał oraz mięso. Będą mogły też pozwolić sobie na przetwory z białej mąki ubogiej w błonnik. Także produkty bogate w białko, nabiał i warzywa. Produkty zawierające zdrowe tłuszcze. Oliwa z oliwek, olej rzepakowy i słonecznikowy. Orzechy. W diecie na przytycie nie można poprzestać na tłustych potrawach i trzęsących się galaretach bo skutek może być odmienny od zamierzonego. Wszak dieta oparta na samych tłuszczach może być jednym z dobrych pomysłów na zgubienie wagi, a nawet na zachowanie sprężystości skóry.

Jak przygotowywać posiłki, aby dieta na przytycie była skuteczna?

Przede wszystkim powinny być one obfite ale nie powodujące przejedzenia. Mogą być podawane z przyprawami pobudzającymi apetyt, typu papryka chili itp. Dania powinny być ładnie podane, przystrojone w kolorowe warzywa i owoce korzystnie wpływające na apetyt człowieka. Potrawy nie powinny zawierać dużo soli zatrzymującej wodę w organizmie. Dietę na przytycie można wzbogacić o zioła pobudzające apetyt.