Dieta ogórkowa – czyli dieta pozwalająca nam schudnąć jedząc ogórki

401
Rate this post

W 100 g ogórków jest zaledwie 12 kcal! Są to z pewnością najmniej kaloryczne warzywa, jednakże opierająca się na nich dieta jest rygorystyczna i wymagająca. Każdy, kto wytrwa do jej końca może poszczycić się zgubionymi kilkoma kilogramami oraz ładniejszą cerą. Ogórki składają się w 95 % z wody i w tym cynku, które działają pozytywnie na odświeżenie i wybielenie cery. Do tego, dieta usprawnia funkcjonowanie jelita cienkiego oraz jelita grubego. Ponadto działa moczopędnie, co pozwala znacząco oczyścić organizm z wszelkich niezbędnych zanieczyszczeń zalegających w organizmie. Dzięki temu giną też … kilogramy!

Ale wszystko od początku.

Podstawowe zasady diety ogórkowej

Dieta ogórkowa trwa 7 dni. Szacuje się, że podczas jej trwania można zrzucić nawet 3 kg. Każdego dnia diety należy jeść mizerie z ogórków (kilka razy w ciągu dnia). Trzeba tylko pamiętać, aby nie użyć śmietany, a jogurtu naturalnego – najlepiej 0% tłuszczu. Jedna porcja to ok. 300 g., ale jeśli ktoś nie daje rady, może zjeść mniejsze porcje.

Przykładowy jadłospis na diecie ogórkowej

  • I. mizeria plus zielona herbata (zaraz po przebudzeniu)
  • II. mizeria plus kromka razowego chleba (12-14)
  • III. mizeria plus kromka pieczywa pełnoziarnistego (16-17)
  • IV. mizeria plus bułka grahamka z majonezem (19-20)
  • V. posiłek to przekąska w postaci owocu (pomarańcza, jabłko banan) spożyta ok. 22.

Wady i zalety diety ogórkowej

Możliwe, że po zakończeniu diety będzie odczuwalny wstręt to tego warzywa, aczkolwiek poleca się dotrwać do jej końca. Dzięki wspomnianym właściwościom ogórka traci się wodę, która zalega w wielu organizmach i przez to ciężko jest schudnąć. To sprawia, że jest to jedna z bardziej skutecznych diet. Tym bardziej, jeśli zaraz po jej trwaniu pozostanie się przy włączaniu w swoje menu ogórka jako dodatku.

Dieta ogórkowa – podsumowanie

Oczywiście przypominam, że do procesu odchudzania warto włączyć również aktywność fizyczną. Sport zawsze działa na korzyść. Wraz z zakończeniem diety aktywność pomoże utrzymać efekty uzyskane podczas jej trwania.