Dieta 1000 kalorii

273
Rate this post

Przyjmuje się, że wśród licznych diet najzdrowszą dietą jest ta dieta 1000 kalorii. Ma ona gwarantować skuteczny i w miarę szybki sposób odchudzenia. Zazwyczaj przeciętnych człowiek potrzebuje około trzech tysięcy kalorii dziennie, a zjada jeszcze więcej, a więc zmniejszenie ilości kalorii do tysiąca dziennie ma spowodować między innymi to, że organizm będzie powoli spalał zmagazynowany wcześnie tłuszcz. Jednocześnie organizm będzie otrzymywać wszystkie niezbędne składniki odżywcze, jak witaminy, białka, tłuszcze i węglowodany.

Przykładowym jadłospisem diety tysiąca kalorii jest chociażby:

  • Śniadanie: kromka chleba z masłem, plasterek wędliny drobiowej, dwa cienkie plasterki pomidora
  • Drugie śniadanie: filiżanka soku pomarańczowego, ćwiartka jabłka
  • Obiad: piętnaście dekagramów usmażonej piersi z kurczaka, tyle samo kalafiora
  • Podwieczorek: sałatka z jednego kiwi i pięćdziesięciu gramów truskawek
  • Kolacja: kromka razowego chleba, sałatka z jednego pomidora i dwóch łyżeczek szczypiorku

Przed przygotowaniem takiej diety należy dokładnie przemyśleć i przygotować jadłospis na minimum tydzień od razu z rozpisaniem na wszystkie posiłki, których powinno być pięć w małych ilościach. Jednocześnie podczas spożywania już tych posiłków każdy produkt trzeba dzielić na małe porcje, przez co zdaje się, że jest tego więcej. Dodatkowo należy ograniczyć produkty, które zawierają tak zwane puste kalorie, a więc słodkie, chrupki, napoje energetyczne czy alkohol. Niestety przyprawy ostre pobudzają apetyt i należy je wyeliminować z jadłospisu. Przez każdym posiłkiem należy dodatkowo wypić szklankę wody, a ogólna ilość płynów w ciągu dnia powinna wynieść ponad dwa litry.

Dieta tysiąca kalorii jest najczęściej przepisywaną i przygotowywaną dietą dla klientów bądź pacjentów przez wszystkich lekarzy i dietetyków. Zapewnia ona dalej dobrą kondycję, zrzucenie kilku kilogramów w mniej drastyczny dla organizmu sposób z dostarczeniem jednocześnie wszystkich niezbędnych składników odżywczych.