Dieta hinduska

210
Rate this post

W związku z ciągle rosnącym zainteresowaniem kulturą i kinematografią świata hinduskiego pojawia się coraz więcej zapytań odnośnie diety tamtejszych aktorek. I rzeczywiście taka dieta ostatnio się pojawiła określana jako dieta hinduska bądź dieta bollywoodzka.

Zgodnie z tą dietą wybiera się trzy produkty, a mianowicie białko (czyli jakieś mięso), jakieś warzywo (z wyjątkiem ziemniaków) oraz owoc i z nich układa się cały tygodniowy jadłospis. Głównym założeniem jest to, że posiłki dzienne można jeść praktycznie bez ograniczeń.

Przykładowym jadłospisem z takimi trzema produktami jest chociażby:

  • Śniadanie: surówka z jabłka i tartej marchewki
  • Obiad: pieczone jabłka, pierś kurczaka z rusztu
  • Kolacja: gotowana marchewka, wędzony kurczak

Dieta hinduska zakłada, że śniadanie powinno być jak najbardziej sycące i składać się między innymi z produktów zbożowych, pełnowartościowego białka, warzyw i owoców, a więc na przykład z płatków, chleba razowego, jajek, mleka, chudego sera, wędlin itp. Z kolei wśród napojów znajdują się tam między innymi: kawa naturalna, mleko, kakao, jogurt, herbata, soki owocowe. Ewentualne drugie śniadanie składać się powinno przede wszystkim ze szklanki soku owocowego bez cukru. Obiad z kolei ma się kierować własnym gustem i fantazją z wykorzystaniem wybranych trzech produktów. Można do tego dodać rybę wędzoną, z puszki, wędlinę drobiową bądź sery. Podwieczorek to głównie owoc, jogurt, sok owocowy, marchewka lub deser z marchwi. Natomiast kolacja jest określana posiłkiem obowiązkowym podobnie jak śniadanie, gdyż nie jest dobrze kłaść się spaść z pustym żołądkiem. Jednocześnie powinna być lekkostrawna i zawierać w sobie pełnowartościowe białko z warzywami, owocami.

Dieta hinduska w środowisku rdzennym stosowana jest średnio raz na kilka miesięcy przez każdą hinduskę dla utrzymania swojej figury, a jednocześnie praktycznie zawsze tuż przed porodem i po nim, dla przywrócenia sylwetki sprzed ciąży. Zachwalana za skuteczność, łatwość w przygotowaniu oraz brak zbytniego rygoru.