Dieta Herbaciana – włącz herbatę do diety i chudnij!

325
Rate this post

Nie tak dawno w świecie diet pojawiła się dieta dla prawdziwych fanów picia herbaty Stworzył ją Mark Ukra zwany jako dr. Tea. Stała się najbardziej popularna w Stanach Zjednoczonych, zyskując wielu zwolenników. Nie trzeba tu mordować się z monodietami, które nudzą się nawet najbardziej wytrwałym i często prowadzą do efektu jojo. Dieta herbaciana nie tylko odchudza ale także oczyszcza organizm z toksyn. Warto ją wypróbować na sobie.

Ogólne założenia diety herbacianej

Przyjrzyjmy się bliżej na czym dokładnie ona polega. Rzecz jasna podstawowym pierwiastkiem, dzięki któremu schudniemy jest herbata. Wiele osób z rana wybiera kawę do pobudzenia. Jednakże prowadzi ona do szybkiego wzrostu pobudzenia a potem radykalnej zmiany i powrotu do poprzedniego stanu. Herbata działa nieco inaczej. Uwalnia ona energię, która rozbudza nas stopniowo.

Ile należy wypić szklanek herbaty by schudnąć? Zakłada się od 6-8 filiżanek w ciągu dnia z wykluczeniem innych napoi. Dozwolone jest picie zwykłej, niegazowanej wody mineralnej. Musimy się pożegnać z sokami, gazowanym piciem, które tylko rozpycha nasz żołądek. Zależy nam przecież na oczyszczeniu i porządnej detoksykacji organizmu, który może nam zapewnić wyłącznie woda i herbata. Ponadto przy małym udziale kalorii.

Herbata bardzo wzmacnia i przyspiesza metabolizm. Zmniejsza apetyt i co najważniejsze chęć sięgnięcia po coś słodkiego. Co więcej jest bardzo dobra na podniesienie odporności, pomocna w wysokim ciśnieniu, usprawni naszą kondycję i pamięć. Ponadto obniży znacząco poziom złego cukru we krwi czy cholesterolu.

W diecie tej powinniśmy postawić na wysiłek fizyczny. Ma on prowadzić do utrzymania jędrności ciała po utracie kilogramów.

Jaką herbatę pić by schudnąć?

Odpowiedź na to pytanie znajdziemy u autora tej diety Marka Urki. Zgodnie z jego zaleceniami wybieramy swoją ulubioną herbatę, rzecz jasna nie możemy jej słodzić. Należy pić ją w 6-8 filiżankach w ciągu doby. Ponadto należy zrezygnować ze słodyczy opierając się na prostym planie żywienia bogatym w owoce, warzywa oraz chude mięso czy ryby. Najlepiej by posiłki były przygotowywane na parze.

Kiedy zobaczę efekty diety herbacianej? Jak dużo mogę schudnąć?

Wszystko zależy od predyspozycji organizmu. Niektórzy zauważą spadek masy ciała już po kilku dniach. Z założeń ogólnych gdy stosujemy się bezwzględnie do wszelkich zaleceń diety będziemy w stanie schudnąć do 8 kg w ciągu tygodnia! To wszystko gwarantuje nam herbata. Zawiera ona antyutleniacze – katechiny, które wzmagają efekty odchudzania. Substancja ta bogata jest także w wolne rodniki, które zapobiegają nowotworom.

Dieta herbaciana – podsumowanie

Zdania co do skuteczności tej diety są podzielone. Jedni chwalą sobie szybkie i widoczne efekty, drudzy zaś przeklinają ją za ich brak. Nie powinno być to jednak przeciwwskazaniem do wypróbowania na sobie diety herbacianej, która względem innych zdaje się łatwa, przyjemna i nie aż tak restrykcyjna.