Dieta kawowa – schudnij z dietą opartą na kawie

687
Rate this post

Niektórzy z nas nie wyobrażają sobie dnia bez filiżanki kawy z rana. Jest ona także nieodłącznym elementem spotkań towarzyskich czy służbowych. Jednak nie wiele osób wie, że ten niepozorny napój ma w sobie „gen” odchudzania. Ma w sobie szereg właściwości przydatnych osobom borykającym się z nadwagą. Jeżeli chcesz wiedzieć jak dzięki kawie można w prosty sposób stracić na wadze zapraszam do dalszej lektury.

Na czym polega dieta kawowa

Nie ma tu żadnej tajemnicy, że podstawowym jej składnikiem jest kawa. Każdy wie, że zawiera ona spore ilości kofeiny znanej z właściwości pobudzających, lecz niewielu z nas kojarzy ją także z właściwościami mającymi poprawić krążenie dzięki czemu nasza tkanka tłuszczowa jest bardziej ukrwiona i „gotowa” na szybsze spalanie kalorii. Po wypiciu kawy można też zaobserwować, że nie chce nam się często jeść. Dzieje się tak z uwagi na to, iż zawarte w niej antyoksydanty poprawiają metabolizm glukozy. Należy jednak pamiętać, że w każdej diecie należy zachować umiar. Picie większej ilości niż 2-3 filiżanki dziennie z efektu odchudzającego bardzo łatwo można osiągnąć efekt odwrotny czyli mówiąc prosto z mostu zacząć przybierać na wadze.

Warto przyjrzeć się także innemu rodzajowi kawy tzw. Kawy zielonej. Wśród ludzi panuje przekonanie iż działa bardzo szybko i jest niesamowicie dobrym spalaczem tłuszczu. Co więcej przynosi wspaniałe rezultaty w trakcie odchudzania oraz przyczynia się do szybkiej utraty masy ciała. Powinniśmy tu zaznaczyć iż cudowne właściwości kawy zielonej posiada każda inna kawa. Kupowanie droższego produktu w postaci kawy zielonej nie polepszy efektu odchudzania jaki jest możliwy pijąc jej normalną odmianę.

Nie każdy lubi tak samo przygotowaną kawę. Jedni dodają do niej mleko oraz cukier. Podejmując się tego sposobu odchudzania należy z nich zrezygnować by w pełni zobaczyć efekty w postaci utraty masy ciała. Oprócz pozbycia się z kawy wszelkich, zbędnych dodatków należy się ich wyzbyć także z codziennego jadłospisu. W tej diecie stawia się na lekkie posiłki skonstruowane na warzywach oraz lekkim (zawierającym duże ilości błonnika) i pełnowartościowym pieczywie. Rezygnujemy z napoi słodzonych a także z wszelkich słonych przekąsek nie wspominając już o słodyczach.

Kawa oprócz działania odchudzającego pomaga ma także działanie zapobiegające chęci na tzw. „coś słodkiego”. Powstrzymuje ona od sięgania po słodycze, które jak wiemy zabijają każdą, dobrą dietę.

Ile mogę schudnąć na diecie kawowej

Trzymając się ściśle określonego planu oraz wypijanych dziennie filiżanek kawy możliwe jest zrzucenie ok. 1-2 kg w ciągu tygodnia. Jeżeli dorzucimy do tego bardzo restrykcyjny i niskokaloryczny sposób odżywiania możemy pozbyć się niemalże 5 – 8 kg w ciągu 13 dni jej trwania. Pamiętajmy o tym iż żadna dieta nie powinna zbyt długo trwać. W tej zalecany jest okres 13 dni a najdłużej do 3 tygodni, by zobaczyć konkretne efekty odchudzające.

Kto nie powinien stosować diety kawowej

Diety kawowej nie mogą stosować: osoby cierpiące na choroby przewlekłe, sportowcy, kobiety w ciąży, dzieci, oraz osoby starsze. Co więcej może ona przyczyniać się do szybkiego powrotu wagi.