Dieta Lutza – schudnij na diecie skomponowanej przez doktora Lutza

423
Rate this post

Lutz jest austriackim lekarzem mieszkającym w Wielkiej Brytanii. Skomponował dietę opartą na tłuszczach i białku zwierzęcym, a zminimalizował do granic występowanie węglowodanów. Jak wiemy mąki nie są dobrym sprzymierzeńcem w walce z utrzymaniem prawidłowej wagi. Chlebek i makaronik nie jest raczej przyjacielem.

Na czym polega dieta Lutza?

Lutz rozpowszechnił swoją dietę, po tym jak zauważył bardzo zadowalające wyniki u siebie. Oczywiście niska zawartość węglowodanów jest przyczyną spadku wagi w większości stosowanych diet. Aby pozbyć się smaka na chleb i produkty pochodzenia mącznego wystarczą tylko, a może aż 2 tygodnie. Po tym czasie nie mamy po prostu łaknienia na mączne produkty, a nawet przestają nam smakować. Oczywiście dopuszczalny jest chleb ciemny, prawdziwy ale w bardzo małych proporcjach do 2-óch kanapek dziennie i to najlepiej po okresie wstrzemięźliwości chlebowej. A produkty węglowodanowe należy ograniczyć do 6 chlebowych jednostek na dobę.

Co jest dozwolone w diecie Lutza?

Jak każda dieta, dieta Lutza wymaga nieco poświęceń. Ale nie dla osób lubiących mięsa, nabiał, ryby i warzywa. Dieta dopuszcza spożywanie każdego mięsa, także tłuszczów zwierzęcych oraz roślinnych. Dla smakoszy nabiału mamy dobrą wiadomość. Posiłki mogą być komponowane na bazie śmietany. W diecie nie może zabraknąć serów pod każdą postacią i jogurtów. Produkty należy wybierać roztropnie, zawierające małe ilości cukru. W sposób nieograniczony można spożywać zwłaszcza łodygi i liście warzyw, a także jaja niezbędne w każdej diecie. Oczywiście przydało by się zrezygnować ze słodyczy i niezdrowych przekąsek, ale to oczywiste. Nie ma też ograniczeń w stosunku do sposobu przygotowywania potraw. Można je smażyć, gotować, dusić. Nie musimy oszczędzać na tłuszczu do smażenia, jak w większości diet. Z powodu tego, iż odstawienie węglowodanów jest szokiem dla organizmu, należy robić to roztropnie i z umiarem. W związku z małym ograniczeniem produktów, nie musimy się nakombinować w przyrządzaniu posiłków i wymyślnych dań. Oprócz ograniczeń w spożyciu węglowodanów, dieta Lutza nie jawi się jako trudna w zastosowaniu.

Dla kogo jest przeznaczona dieta Lutza?

Dla wszystkich bez ograniczeń wiekowych, nie wyłączając kobiet w ciąży. Wyniki diety doktor Lutz zaprezentował w swojej książce „Życie bez chleba”.