Dieta Kosmonautów Amerykańskich – Prowadź dietę jak kosmonauta przed misją!

586
Rate this post

Dieta Kosmonautów czy też zamiennie nazywana dietą astronautów, wbrew mylącej nazwie nie oznacza sposobu odżywiania się kosmonauty w trakcie trwania wyprawy w kosmos, a raczej ma powiązanie z czasem PRZED wyruszeniem w kosmiczną przestrzeń. Ta kuracja odchudzająca została opracowana w Narodowym Instytucie Zdrowia w Bethesda z myślą o astronautach, którzy przed podróżą w kosmos potrzebują szybko zrzucić parę nadprogramowych kilogramów oraz pozbyć się nadmiaru wody z organizmu.

Na czym polega dieta kosmonautów

Ogólnie dieta opiera się na mieszaninie czystych aminokwasów (które są potrzebne do budowy białka), pochodnych kwasu linolowego, niezbędnych składników mineralnych, witamin, glukozy oraz monosacharydów. Trwa 3 dni, w ciągu których należy jeść 3 posiłki. Ich kaloryczność nie przekracza 400 kcal na dobę. Między posiłkami zaleca się pić ok. 8 szklanek wody, w celu wyeliminowania szkodliwych toksyn z organizmu. W trakcie trwania diety nie powinno się spożywać produktów zawierających węglowodany – pieczywa, makaronów, słodyczy, ryżu; nie są wskazane tłuszcze roślinne, które powinny na ten czas zniknąć z naszego menu – masło, margaryna, oleje; tłuszcze zwierzęce, różnego rodzaju alkohole a nawet ostre przyprawy.

DIETY ASTRONAUTÓW NIE POWINNO STOSOWAĆ SIĘ DŁUŻEJ NIŻ OKREŚLONY CZAS , TJ. 3 DNI; W PRZECIWNYM RAZIE MOŻE NASTĄPIĆ GWAŁTOWNE ZAHAMOWANIE METABOLIZMU. POZA TYM DŁUGOTRWAŁE STOSOWANIE SIĘ DO ZALECEŃ DIETY MOŻE SKUTKOWAĆ NIEDOBOREM WITAMIN I SKŁADNIKÓW MINERALNYCH W ORGANIZMIE – DLATEGO WARTO SIĘGNĄĆ W CIĄGU TYCH 3 DNI PO SUPLEMENTY DOTĘPNE W APTEKACH.

NIE MOŻE BYĆ STOSOWANA PRZEZ KOBIETY W CIĄŻY, KOBIETY KARMIĄCE LUB MAJĄCE JAKIEKOLWIEK PROBLEMY ZE ZDROWIEM. POZA TYM NIEWSKAZANA JEST DLA OSÓB AKTYWNYCH FIZYCZNIE I UMYSŁOWO.

Przykładowy jadłospis na diecie kosmonautów

Dzień 1

  • śniadanie – filiżanka czarnej kawy,
  • obiad – befsztyk (ok. 150 g), sałata przyprawiona łyżką oliwy i sosem winegret,
  • kolacja – 100 g chudej szynki, 150 g jogurtu naturalnego.

Dzień 2

  • śniadanie – filiżanka czarnej kawy,
  • obiad – 250 g plastrów selera smażonych bez tłuszczu, pomidor, mała pomarańcza,
  • kolacja – 2 jajka na twardo, 100 g chudej szynki, sałata.

Dzień 3

  • śniadanie – filiżanka czarnej kawy,
  • obiad – 200 g startej marchewki, jajko na twardo, 100 g żółtego sera,
  • kolacja – grillowany łosoś (ok. 200 g), sałatka owocowa z połówki jabłka, kiwi, grejpfruta i pomarańczy.

Dieta kosmonautów – podsumowanie

Taką dietę można stosować bardziej jako dietę oczyszczającą, bo usuwa z organizmu zbędne toksyny i nadmiar wody, przez co można poczuć się lżej. W trakcie trzech dni trwania diety MOŻNA pozbyć się 3 kg, ale będzie to raczej wynikiem utraty płynów z organizmu, aniżeli tkanki tłuszczowej.