Dieta na masę mięśniową

290
Rate this post

Wśród licznych dostępnych na rynku przepisów na diety wszelkiego typu znajduje się też dieta na masę mięśniową dla każdego. Dieta ta jest niezwykle prosta i smaczna, a także posiada zamienniki produktów.

Przykładowy jadłospis powinien wyglądać na przykład tak:

  • Śniadanie: płatki owsiane, mleko, jajka, owoc, orzechy
  • Drugie śniadanie: kasza jęczmienna, tuńczyk z wody, warzywa, oliwa
  • Posiłek przed treningowy: makaron durum, pierś z kurczaka, troszkę warzyw i oliwy
  • Posiłek po treningowy: ryż biały, pierś z kurczaka
  • Kolacja: chleb razowy, jajka na twardo, warzywa, pestki słonecznika, dyni
  • Przed snem: twaróg, warzywa, oliwa

Jest to tylko przykładowa dieta. Należy znacznie zmieniać produkty, na przykład pomiędzy kasze, ryż i makaron, a także mięso, ryby i jajka. Ponadto należy zwrócić uwagę na to, żeby bezpośrednio po treningu nie spożywać tłuszczy i warzyw. Jednocześnie trzeba pamiętać, że należy spożywać tylko zdrowe tłuszcze i rozkładać kwasy tłuszczowe 1/1/1 lub 1/2/1 nasycone/jednonienasycone/wielonienasycone. Treningi na zdobycie masy mięśniowej zalecane są trzy w tygodniu, najlepiej w poniedziałki, środy i piątki.

Ponadto jeśli z jakiś powodów nie jest się w stanie spożyć danego posiłku zawsze można wspomóc się odżywką białkową, którą należy przyjmować po treningu lub przed snem. Trzeba pamiętać o tym, że bez odpowiedniej ilości białka nigdy nie uzyska się odpowiedniej masy mięśniowej, która się nam wymarzyła. Jednocześnie należy pamiętać też o tym, żeby nie przesadzić z ową masą mięśniową, żeby ciało nie wyglądało groteskowo, co jednocześnie odbija się też na zdrowiu i samopoczuciu. Warto przedtem skonsultować się z trenerem bądź specjalistą dietetykiem, który doradzi jakie produkty dokładnie powinno się spożywać, w jakich godzinach, jak dostosować to do całościowego trybu życia jaki się prowadzi. Dzięki temu nasz organizm będzie bezpieczny, a jednocześnie będzie pracował na wyrzeźbienie wspaniałej masy mięśniowej o odpowiedniej ilości i kształcie, co będzie można obserwować po kilku miesiącach stosowania diety i regularnych ćwiczeniach.