Dieta Ojca Klimuszko

614
Rate this post

Postać o. Klimuszko i jego widzenie świata.

Ojciec Klimuszko był znakomitym zielarzem i wizjonerem. Stworzył mieszanki ziołowe, nalewki, mazidła, które pomogły tysiącom ludzi szukających ukojenia dla uciążliwych dolegliwości. Miał też swoją filozofię życia dotyczącą odżywiania. Ojciec Klimuszko ubolewał zwłaszcza nad nowoczesną cywilizacją, wprowadzającą zamęt w duszy i ciele współczesnego człowieka. Dlatego dieta ojca Klimuszko zakłada powrót do natury i czerpania garściami z dobrodziejstw natury, szczególnie z ziół.

Zasady żywieniowe w diecie o. Klimuszko.

O. Klimuszko zaleca w codziennym odżywianiu nie przejadanie się, a nawet dopuszczanie do uczucia niedosytu. Wskazuje na regularne odżywianie się. Nie gardzi też jednodniowymi ścisłymi postami, podczas których należy pić tylko wodę lub soki. Uważał, że taki post pozwala na odbudowę organizmu i oczyszczenie umysłu. Oczywiście poleca spożywanie wszelkich owoców i warzyw. Szczególnie poleca surówki z marchwi i innych warzyw. Zaleca też spożywanie w sposób nieograniczony wszelkiego rodzaju grzybów. Z owoców na piedestale stawia granat, a potem docenia grapefruit, migdały, czarną jagodę i czarną porzeczkę. Ogólnie poleca owoce bogate w witaminę C. Na noc poleca spożycie jabłka, które w naturalny sposób reguluje proces trawienia. Uwielbia też pietruszkę i poleca jej spożywanie z chrzanem, zwłaszcza w okresie, kiedy jesteśmy podatni na wszelkie infekcje. Uważa, że chrzan to silny antybiotyk.

Na diecie ojca Klimuszko ważny jest też sposób odżywania

Dieta ojca Klimuszko zaleca nie tylko określone produkty, ale i sposób spożywania posiłków. Jeść należy w spokoju i ciszy nie zajmując się w międzyczasie niczym innym. Preparaty z ziół ojca Klimuszko można kupić oczywiście w aptekach i zielarniach. Ojciec Klimuszko skomponował z odpowiednich mieszanek, preparaty pomagające schudnąć osobom prowadzącym mało aktywny sposób życia.