Dieta weekendowa

327
Rate this post

Czasami, a nawet często zdarza się, że nie potrafimy wytrzymać długotrwałych diet. W krótkim czasie zaczynają się problemy z wytrzymałością. Między innymi pojawiają się zachcianki, głód za smakołykami, propozycje znajomych, aby spróbować czegoś pysznego. I tak często kończą się zmagania ze sobą, że po prostu porzucamy dietę.

Jednakże została też specjalnie dla takich ludzi dieta weekendowa. Jest to metoda odchudzająca, która trwa nie dłużej niż trzy lub cztery dni. W tym czasie spożywa się zamiast normalnych posiłków przede wszystkim zmiksowane owoce, naturalne koktajle, które dają możliwość zrzucenia wagi, a jednocześnie oczyszczają i odmładzają nasz organizm.

Jednocześnie trzeba mieć świadomość, że przemiana materii nie ulega w tym przypadku zwolnieniu, a jednocześnie pozwala uniknąć efektu yo-yo. Przy kilku tygodniach można uzyskać idealną wagę i sylwetkę.

Coraz częściej dieta weekendowa jest popularna między innymi wśród gwiazd show-biznesu, polityki czy też ludzi sportu. Zapewnia ona świetne samopoczucie, nie wpływa radykalnie na zdrowie, ale częściowo je poprawia. Ponadto jest niezwykle smaczna, gdyż przecież składa się głównie ze słodkich owoców, koktajli, dzięki czemu jesteśmy syci i napojeni jednocześnie. Mało tego, sama ta dieta nie trwa długo, a efekt jest widoczny dosyć szybko. Ponadto najważniejszy jest ów efekt yo-yo, którego za sprawą tej tutaj diety można spokojnie uniknąć, a jest to praktycznie jedna z najważniejszych spraw przy odchudzaniu – aby nie było nawrotów.

Ponadto po tej diecie, po kilku tygodniach można się też pokusić o inną dietę, jeśli wystarczy nam na nią sił i wytrwałości. Jednakże dieta weekendowa powtarzana na przykład przed dwa lub trzy miesiące co weekend z pewnością dostarczy pięknej sylwetki każdej kobiecie. Każda z nas będzie się dzięki niej czuła świeżo, młodo, zdrowo, a i samopoczucie się poprawi, spadnie trochę kilogramów z wagi i znów poczujemy się seksowne, pewne siebie, eleganckie i atrakcyjne.

Poprzedni artykułDieta dla studentów
Następny artykułWszystko o efekcie yo-yo
Ewa Adamczyk
Dietetyk z kilkuletnim doświadczeniem. Chętnie udzielę rad i pomocy na temat diety, odchudzania oraz zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania. W razie jakiś pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu ewa2020adamczyk@gmail.com