Diety wyjątkowe dla mężczyzn

160
Rate this post

W większości mężczyźni w dzisiejszych czasach, podobnie jak kobiety starają się dbać o własne zdrowie, sylwetkę oraz samopoczucie. Jednocześnie wyróżnia się już bardzo wiele diet, które przeznaczone są głównie dla mężczyzn, ponieważ uwzględniają ich trochę odmienną tendencję do spożywania określonych potraw, styl dbania o własną figurę, najczęściej brak aż tak znaczących tendencji do tycia, uprawianie określonych sportów bądź uczęszczanie na siłownię, siedzący tryb życia, ich przemianę materii itp.

Polecanymi dla mężczyzn potrawami są na przykład pieczone ziemniaki z twarożkiem, gulasz ziemniaczany z indykiem. Bardzo często na dobry początek dnia polecane są diety do trzystu kalorii, w których znaleźć powinny się owoce, warzywa, chuda wędlina, biały ser. Mężczyzna jednocześnie może się pokusić o wypicie filiżanki kawy lub herbaty, ale jeśli słodzonej, to tylko słodzikiem. Najlepsze na śniadanie mężczyzny są kanapki, jak chociażby kanapka z serem i czerwoną papryką lub kanapka z łososiem i ogórkiem.

Obiady dla mężczyzn, aby były dietetyczne, powinny składać się z produktów do trzystu kalorii, podobnie jak śniadania, dzięki czemu są sycące, ale nie tuczą. Należy w tym przypadku zrezygnować z wieprzowych wędlin i mięsa, sałatki zamiast olejem należy doprawiać sokiem z cytryny, a zupy czy sosy zagęszczać puree ziemniaczanym. Wśród smacznych, a jednocześnie dietetycznym obiadów znaleźć się mogą na przykład pierś z kurczaka z pomarańczą czy filet z flądry z warzywami.

Kolacje powinny zawierać produkty do 350 kalorii. Ogólnie do wszystkich posiłków należy zastosować racjonalne ich rozplanowanie, dzięki czemu uniknie się uczucia głodu i zbędnych wyrzeczeń. Porcje powinny być małe, ale jedzone często, średnio 5-7 razy dziennie.

Wielokrotnie mężczyźni decydują się od czasu do czasu na oczyszczające, odmładzające głodówki. Dzięki nim się nie tyje, a wręcz traci pewne zbędne kilogramy, a jednocześnie poprawia się ogólne zdrowie i samopoczucie. Odmładzająca głodówka składa się z kilku etapów. Najpierw jest wersja jednodniowa, w której nic się nie je, tylko pije wywar z gotowanych warzyw: 2 marchewki, 3 pietruszki, 3 cebule, seler, 2 pory, 1 kg ziemniaków gotowanych w łupinach. Wspomaga to działanie gruczołów trawiennych, ułatwia przyswajanie pożywienia i pobudza wydalanie produktów przemiany materii. Drugi etap jest dłuższy składa się już z odpowiednich produktów, których celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn, a także poprawienie cery mężczyzn. Grejpfrut zjadany na czczo ułatwia przyswajanie białek, tłuszczów, węglowodanów przez cały dzień. Z kolei pity na czczo sok z cytryny rozpuszcza złogi kwasu moczowego, a utarte jabłko leczy biegunki.