Cały dzień z krokomierzem

244
Rate this post

Istotnym elementem utrzymania szczupłej sylwetki i zdrowia jest dostateczna, codzienna porcja wysiłku. Nie chodzi o wysiłkowe ćwiczenia, ale o prosty, systematyczny ruch, przede wszystkim spacerowanie. Ciekawym doświadczeniem może być zakup licznika kroków. Wydatek nieznaczny, proste modele można nabyć już za 10 złotych.

Po przypięciu go do paska spodni lub spódniczki należy przez cały dzień poruszać się tyle samo, co zawsze. Pod wieczór zobaczymy ile kroków w dniu dzisiejszym przeszliśmy. Może okazać się, że ograniczamy się do około 4000 kroków dziennie, a to jest o wiele za mało. Ilość mająca dobroczynny wpływ na nasze zdrowie to ponad 10 000 kroków dziennie. Nie jest to ilość, którą można zrobić przypadkiem, podczas codziennych zajęć, chyba że pracuje się jako listonosz lub w innej pracy wymagającej chodzenia.

Większość z nas musi świadomie starać się zwiększyć ilość kroków i zastosować to jako codzienny nawyk. Dobrą metodą jest niekorzystanie z samochodu na krótkich dystansach. Do miejsca oddalonego 500 kroków można z powodzeniem iść pieszo. Można specjalnie wybrać sklep znajdujący się w odległości 1000 metrów albo wracać trochę dłuższą drogą. Można też jadąc autobusem lub tramwajem wysiąść przystanek, dwa wcześniej i przespacerować się. Nawet korzystając z gotowych posiłków można iść do pizzerii zamiast zamawiać pizzę na telefon. Zawsze znajdzie się okazja do zwiększenia ilości kroków.