Jak schudnąć mimochodem?

265
Rate this post

Istnieją proste triki, które doskonale wspomagają nam w wysiłku schudnięcia a potem utrzymania odpowiedniej wagi ciała. Nie mówię tutaj o ciężkich treningach i drakońskich dietach, ale prostych zmianach codziennych przyzwyczajeń, które w dłuższej przyszłości będą miały znaczący wpływ na spalane przez nas kalorie, naszą wagę i przyspieszą odchudzanie.

Podstawowa i chyba najłatwiejsza zmiana to zwiększenie ilości kroków, jakie przechodzimy każdego dnia, podczas wykonywania zwyczajnych obowiązków i definitywne zrezygnowanie z korzystania z samochodu na krótkich odległościach.

Druga ważna rzecz to rezygnacja z windy na rzecz wejścia i zejścia po schodach.

Potem ograniczenie lub rezygnacja ze słodkich napojów kupowanych i pitych kiedy chce nam się pić. Zamiast słodkiej oranżady można napić się wody, herbat lub herbat ziołowych.

Ograniczenie przekąsek batoników, wafelków i ciasteczek, zastąpienie ich kanapką lub owocami. Nie kupowanie jedzenia na zapas, ograniczenie ilości posiadanych w domu lub w pracy zapasów. Przede wszystkim dotyczy to zapasów jedzenia przetworzonego, gotowych przekąsek w postaci ciasteczek, czekolad, jogurtów, chipsów. Nakładanie sobie mniejszej porcji na talerz, ewentualnie używanie mniejszych talerzy. I metoda banalna, ale skuteczna – jeżeli zachce ci się jeść, poczekaj jeszcze pięć minut, może w tym czasie zajmiesz się czymś i zapomnisz.