Jak schudnąć? Odchudzanie od A do Z

252
Rate this post

Pytanie „Jak schudnąć?” towarzyszy dziś wielu z nas. Często brakuje nam rzetelnej, sprawdzonej wiedzy na temat skutecznego i zdrowego odchudzania, w związku z czym większość naszych cudownych diet kończy się niepowodzeniem, a dodatkowe kilogramy wciąż spędzają nam sen z powiek. Mało tego, często gdy nawet uda nam się zrzucić trochę nadwagi, po kilku miesiącach powraca ona w postaci znienawidzonego przez wszystkich efektu jo-jo.

Aby pozbyć się zbędnych kilogramów raz na zawsze, musisz ułożyć staranny plan żywieniowo-ruchowy, według którego poprowadzisz swoje odchudzanie. Przede wszystkim, na samym początku zdecyduj, ile dokładnie chcesz schudnąć. Wytyczenie sobie celu bardzo motywuje do późniejszych ćwiczeń i ograniczania jedzenia. Pamiętaj, że racjonalne odchudzanie zakłada gubienie maksymalnie 1 kg tygodniowo. Tylko wtedy jego efekty będą trwałe, a Ty unikniesz wyniszczenia organizmu i walki z obwisłą skórą. Zbyt szybkie odchudzanie, np poprzez nagłe przerzucenie się na zjadania listka sałaty dziennie może kompletnie zaburzyć równowagę organizmu i doprowadzić do nieodwracalnych dla zdrowia skutków.

Następnie ułóż swoją dietę. Postaraj się, by opierała się na zdrowych warzywach, owocach kupowanych na bazarze, a nie w hipermarketach i produktach białkowych (budulec). Zrezygnuj z potraw zawierających duże ilości tłuszczu i cukru. Takie wysoko tłuszczowe produkty nie dostarczają organizmowi żadnych cennych składników odżywczych, a w prostej drodze prowadzą do tycia. Unikaj używek: jeśli lubisz wieczorem wypić piwo, sam sprawdź jak wiele kalorii ono zawiera i jak bardzo przyczynia się do zwiększania wagi. Lepiej postaw na sok, lub czystą wodę mineralną bez gazu. Zacznij też regularnie uprawiać sport. Nic tak nie działa na odchudzanie jak dobra dieta połączona z ćwiczeniami – nawet pół godziny codziennego rozciągania się, lub aerobiku może sprawić cuda! Dodatkowo możesz przyjmować środki na odchudzanie dostępne w aptekach: mogą to być naturalne tabletki na odchudzanie, lub suplementy diety. Stosując się do tych założeń, możesz być pewien, że pytanie „Jak schudnąć?” już nigdy nie będzie Cię dręczyło.