Uczymy się jeść

299
Rate this post

Nie chodzi tu bynajmniej o zachowanie się przy stole i naukę odpowiedniego chwytania sztućców.
Spójrzmy na nasz sposób jedzenia z innego punktu. Jak spożywamy posiłki? Siedząc, czy chwytając w biegu jakiś kawałek ? Przeżuwamy czy szybko łykamy? Z jaką częstotliwością coś trafia do naszych ust? Przy odchudzaniu, ideałem jest spożywanie 5 posiłków w ciągu dnia, najlepiej aby przerwa między nimi, była około 3 godzinna.
Pierwsza zasada zdrowego odżywiania to zakaz podjadania! Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak dużo kalorii może się uzbierać przez podjadanie różnych, nawet niewielkich smakołyków. To przysłowiowe ziarnko, do ziarnka. Nie oznacza to jednak, by całkowicie rezygnować z drobnych przekąsek. Ważne, by nie stało się to nawykiem a raczej rzadkim wyjątkiem. Wówczas na taką przekąskę proponujemy oczywiście coś zdrowego, garść orzechów, owoc, mały jogurt naturalny, suszone owoce itp.

Kolejny istotny krok, to spożywanie posiłków w spokoju, wolno przeżuwając każdy kęs- tylko w ten sposób najlepiej uaktywniają się enzymy trawienne. Nigdy nie jedzmy w biegu, a wyjdzie nam to na zdrowie. Nie zapominajmy o śniadaniu, który jest najistotniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Kolacja natomiast, powinna być spożyta niezbyt późno, najlepiej około 2, 5 godz p