Bananowa dieta

352
Rate this post

Ten rodzaj diety jest może kontrowersyjny, lecz z całą pewnością nie szkodzi naszemu zdrowiu i pozwala szybko zrzucić zbędne kilogramy. Czym jest dieta bananowa? Opiera się na dostarczeniu porannej dawki bananów, które popijamy przegotowaną wodą. Pozostałe posiłki spożywamy bez zmian, lecz unikając alkoholu, nabiału oraz słodyczy. Pamiętajmy o tym, że ostatni posiłek powinien być spożywany przed godziną 18. Stosowanie takiej diety pozwala ona zrzucić kilka kilogramów w ciągu miesiąca.

Inną wersję diety bananowej stanowi spożywanie przez trzy dni trzech bananów, popijanych trzema szklankami mleka, pamiętając o piciu co najmniej 2 litrów wody mineralnej. Stosując takie menu, możemy zrzucić nawet 3 kilogramy.

Trzeci wariant to spożywanie na śniadanie, obiad i kolację musli, które przygotowujemy z banana, 3 łyżek płatków owsianych, szklanki maślanki lub jogurtu naturalnego i łyżeczki miodu. Nie wolno zapominać o wypiciu 1,5 litra wody dziennie.

Dieta bananowa może być stosowana przez kilka dni. Z całą pewnością nie jest dietą niezdrową, ale może skutkować niedoborami pewnych substancji odżywczych. Banany są bogate w węglowodany, które są podstawowym źródłem energii dla naszego organizmu.