Odchudzanie bez wyrzeczeń

241
Rate this post

Czy odchudzanie bez wyrzeczeń jest możliwe? Na początkowym etapie tego procesu prawie na pewno nie, ale im lepiej dobierzemy dietę i im lepsze środki wspomagające odchudzanie zastosujemy tym szybciej nasz organizm zaakceptuje wprowadzone przez nas zmiany i tym mniej będzie przeciwko odchudzaniu protestował. Odchudzanie tak naprawdę nie wymaga wielkiej rewolucji w życiu, wystarczy jedynie przestawić się na zdrowe odżywianie i zacząć ćwiczyć (i to bez katorgi) a systematycznie i wolno (czyli zdrowo) zaczniemy gubić kolejne nadmiarowe kilogramy.

Tymczasem planując i rozpoczynając odchudzanie wiele osób popełnia jeden podstawowy błąd – odchudzanie opiera na rygorystycznych dietach i katorżniczych ćwiczeniach, które zamiast wymuszać na organizmie spalanie tłuszczu i sprawne funkcjonowanie sprawiają, że organizm czuje się zagrożony i zaczyna oszczędzać. To prowadzi do spowolnienia metabolizmu. W efekcie chudniemy i tak bardzo wolno, a koniec odchudzania oznacza efekt jojo. Jednym słowem im mniej wyrzeczeń na diecie tym zdrowsze i szybsze odchudzanie.

Poprzedni artykułBananowa dieta
Następny artykułJak walczyć z efektem jo-jo?
Ewa Adamczyk
Dietetyk z kilkuletnim doświadczeniem. Chętnie udzielę rad i pomocy na temat diety, odchudzania oraz zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania. W razie jakiś pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu ewa2020adamczyk@gmail.com