Dieta 1200 kcl

358
Rate this post

Dieta 1200 kcl to jedna z nielicznych diet chwalona przez dietetyków. Co prawda opcjonują oni jeszcze bardziej za dietą 1500kcl. Dieta ta jest bardzo wygodna dla samego odchudzającego się. Może bowiem według tabeli kalorycznych sam planować swoje posiłki. Rozkład posiłków wygląda następująco:

Śniadanie: 300 kcl
II Śniadanie: 150kcl
Obiad: 400 kcl
Podwieczorek; 150 kcl
Kolacja: 200 kcl

Na takiej diecie chudnie się około kilograma w przeciągu tygodnia. Jej stosowanie i jadłospis spodoba się niejednemu. Na diecie bowiem powinno się ograniczyć spożywanie słodyczy i potraw ociekających tłuszczem. Jednak od czasu do czasu możemy pozwolić sobie na małe szaleństwo oczywiście w konkretnej ilości. Powinno się spożywać produkty zbożowe np. razowe pieczywo, otręby, płatki owsiane ponieważ zawierają dużo błonnika. Oprócz tego w diecie nie może zabraknąć świeżych warzyw i owoców, nabiału, chudego mięsa oraz ryb bogatych w kwasy tłuszczowe omega 6 .

Dieta ta nie jest bardzo restrykcyjna a mimo to efekty są imponujące. Jeśli zdecydujemy się na aktywność fizyczną w trakcie trwania diety warto nieco zwiększyć jej kaloryczność. Dieta ta jest o tyle smaczna gdyż jest bardzo różnorodna i możemy sobie pozwolić na wiele urozmaiconych i pysznych posiłków. Możemy ze spokojem sięgać po wszelkie suszone owoce, jogurty naturalne czy przepyszny miód i gorzką czekoladę. Jeśli dopada nas chandra kubek gorącego kaka na pewno będzie pomocny. Oby tylko wszystko mieściło się w granicach kalorycznych diety.

Poprzedni artykułDieta aktywnego mężczyzny
Następny artykułBezpieczne odchudzanie
Ewa Adamczyk
Dietetyk z kilkuletnim doświadczeniem. Chętnie udzielę rad i pomocy na temat diety, odchudzania oraz zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania. W razie jakiś pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu ewa2020adamczyk@gmail.com