Dieta aktywnego mężczyzny

218
Rate this post

Nareszcie jest coś specjalnie dla Was, Panowie! Z pewnością nie raz byliście zawiedzeni, ilością diet dostępnych dla Was. Zdecydowana większość jest skierowana stricte dla, nas, kobiet.
Jest ona przeznaczona dla mężczyzn, lubiących ruch. Z pewnością spodoba się ona większości z Was, ponieważ opiera się w dużej części na spożywaniu produktów mięsnych. Jest to dieta bardzo rozsądna. Zakłada ona jedną podstawową zasadę: „w ciągu dnia, każdy mężczyzna powinien spożyć pięć posiłków”. Dzięki temu rozkład energii potrzebnej do odpowiedniego funkcjonowania będzie jak najbardziej odpowiednia. Jej dodatkową zaletą, jest to iż nie jest to dieta restrykcyjna

Najbardziej odpowiednią dawką energii, która powinna być spożywana przez mężczyzn jest około 2800 kcal. Oto przykładowe dania jakie można spożywać w trakcie owej diety:

– zapiekanka z ryżu i z jabłkami
– talerz krupniku i zapiekane ziemniaki ze schabem oraz surówką z jabłek
– koktajl z jogurtu naturalnego z dodatkiem świeżych kawałków owoców na przykład truskawek, ważne! Bez dodatku cukru
– musli z dodatkiem płatków owsianych i suszonych owoców
– pulpety wołowe w sosie grzybowym lub pieczarkowym

Istotne jest to by, napoje typu herbata, kawa były bez zawartości cukru. Oczywiście zalecane jest wystrzeganie się używek typu: papierosy czy też alkohol. Które dość, że negatywnie wpływają na nasze samopoczucie fizyczne, mogą również wywoływać brak chęci do życia i realizacji postawionych celów. A Jako aktywni mężczyźni z pewnością, by Panowie tego nie chcieli.

Poprzedni artykułDieta chronometryczna
Następny artykułDieta 1200 kcl
Ewa Adamczyk
Dietetyk z kilkuletnim doświadczeniem. Chętnie udzielę rad i pomocy na temat diety, odchudzania oraz zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania. W razie jakiś pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu ewa2020adamczyk@gmail.com