Bezpieczne odchudzanie

238
Rate this post

Bezpieczne odchudzanie
Co to w ogóle znaczy bezpiecznie się odchudzać? Na początku z pewnością należy wziąć pod uwagę nasz organizm i jego potrzeby. Jednak na tym samym miejscu powinniśmy postawić naszą psychikę. Trzeba odpowiedzieć sobie na pytania: „Co chcę osiągnąć? Jak mogę to osiągnąć? Jakie są moje możliwości?”. Aby można było mówić o bezpiecznym odchudzaniu, trzeba zdawać sobie sprawę, że dieta nie może być radykalna i musi być ustalona z osobą, która wie jak nami pokierować. Dlatego też pamiętajmy, że zanim zdecydujemy się na wprowadzenie diety w nasze życie żeby skonsultować się z lekarzem.
Jadłospis powinien być urozmaicony. Najbardziej niebezpieczne są diety, które opierają się na jednym produkcie.
Musimy pamiętać, ze nasz organizm potrzebuje zarówno potraw pochodzenia zwierzęcego jak i roślinnego. Szczególnie jeśli jest to organizm, który do tej pory był do takich produktów przyzwyczajony. Największym błędem jaki popełniamy jest stosowanie dla naszego organizmy „terapii szokowej”. Nie wolno z dnia na dzień, radykalnie zmieniać diety. Powinno to odbywać się etapowo i powoli, by nasz organizm zdążył się przyzwyczaić do „nowej sytuacji”.
Aby nasz metabolizm nie zwolnił, przy stosowaniu diety, pamiętajmy że średnio raz na dziesięć dni powinniśmy wprowadzić „dzień oszukany”. To czas, podczas którego jemy wszystko i w dowolnych ilościach (oczywiście w miarę rozsądku). To wszystko pobudzi nasz układ pokarmowy „do działania”.

W tym wszystkim pamiętajmy przede wszystkim o samych sobie! Najważniejsze abyśmy to my się czuli najlepiej w swojej skórze.
Powodzenia!

Poprzedni artykułDieta 1200 kcl
Następny artykułRzucanie palenia, a przybieranie na wadze
Ewa Adamczyk
Dietetyk z kilkuletnim doświadczeniem. Chętnie udzielę rad i pomocy na temat diety, odchudzania oraz zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania. W razie jakiś pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu ewa2020adamczyk@gmail.com