Makrobiotyczna dieta

168
Rate this post

jest to jedna z najstarszych diet, opracowana przez Georga Oshawa. Jest to dieta oparta na założeniach filozofii taoistycznej. Jej podstawowa zasada brzmi: „świat składa się z dwóch pierwiastków Yin i Yang”. Yin jest to energia skierowana na zewnątrz, określana także energią żeńską, natomiast Yang to energia męska, skierowana do wewnątrz. W otaczającym świecie powinny one tworzyć harmonię.
Dzięki diecie makrobiotycznej można osiągnąć spektakularne wyniki, bowiem można schudnąć 10kg w zaledwie 10dni. Podstawowymi składnikiem potraw powinny być ryż, kasza jęczmienna lub jaglana uzupełnione o dodatki owoców lub warzyw. Ilość spożywanych dziennie posiłków to trzy. Aby efekt diety był lepszy, codziennie powinno się spożyć porcję kiszonej kapusty.

Przygotowywane posiłki mają zwierać w sobie cztery podstawowe smaki, to jest słodki, kwaśny, słony oraz gorzki. Ważne jest, by podczas stosowania diety makrobiotycznej nie spożywać produktów przetworzonych na przykład pasteryzowanych lub konserwowych. Należy pamiętać, że w składzie diety makrobiotycznej nie ma produktów pochodzenia zwierzęcego takich jak śmietana, ser, mleko oraz nie ma mięs. Wszelkie spożywane napoje powinny być bez dodatku cukru. Osoba stosująca dietę makrobiotyczną, nie powinna pić herbaty, napojów gazowanych oraz alkoholu. Z powodzeniem może gasić pragnienie sokami z warzyw lub owoców lub wodą, ewentualnie nie słodzoną kawą zbożową.

To wszystko powinno wystarczyć. Dieta Oshawa jest dietą restrykcyjna dlatego też powinniśmy się uzbroić w dużą dawkę cierpliwości i wytrzymałości.
Powodzenia!

Poprzedni artykułDieta w okresie dojrzewania
Następny artykułDieta 500 kcl
Dietetyk z kilkuletnim doświadczeniem. Chętnie udzielę rad i pomocy na temat diety, odchudzania oraz zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania. W razie jakiś pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu ewa2020adamczyk@gmail.com