Dieta chronometryczna

282
Rate this post

Inaczej zwana dietą księżycową. Jest to z pewnością dieta przeznaczona dla miłośników jedzenia. Praktycznie podczas jej stosowania można jeść wszystko. Trzeba jednak pamiętać o jednej prostej zasadzie, iż to co zjemy na śniadanie zostanie spalone w ciągu dnia, natomiast to na co skusimy się na kolację zostanie odłożone w postaci tłuszczu w naszym organizmie. Dlatego też trzeba umiejętnie, owe posiłki rozkładać i planować.

w ciągu dnia powinniśmy spożywać trzy główne posiłki, to jest: śniadanie, obiad, kolację, dla bardziej aktywnych fizycznie przewidziany jest jeszcze podwieczorek i skromne drugie śniadanie. Istota diety chronometrycznej jest to, że najbardziej kaloryczne i trudne do spalenia produkty powinniśmy spożywać do godziny 14. Wówczas będzie spalone około 70% kalorii, tych które spożyliśmy i w dodatku zostaną one zamienione na energie potrzebną do prawidłowego funkcjonowania. Dzięki diecie księżycowej w ciągu miesiąca można schudnąć od dwóch do trzech kilogramów.

Jednak nie ma tu mowy o efekcie jo-jo. Oczywiście jak każdą dietę, również i tą dobrze jest połączyć z odpowiednia dawką ruchu, co z pewnością oprócz lepszego samopoczucia fizycznego da również lepsze samopoczucie psychiczne. Myślę, że owa dieta jest bardzo dobra, ponieważ nie wymaga od wielu restrykcji, w zasadzie mamy przestrzegać jedną prostą zasadę i to wszystko.
Istotną rolę odgrywają tu jeszcze przerwy między posiłkami powinny wynosić około trzech godzin, Gudei ostatni posiłek powinien być skonsumowany około dwie godziny przed snem i to wszystko.
Powodzenia!