Właściwości kefiru i zalety kefiru
Kefir jest pochodną sfermentowanego mleka dzięki zawartości ziaren kefirowych. Kefir stanowi naturalny probiotyk, jest produktem mleczarskim zawierający najwięcej wartości odżywczych. Dzięki temu wiedzie on prym wśród produktów pochodzenia mleczarskiego.
Jak zrobić naturalny kefir?
Aby przygotować domowy kefir należy zakupić najdroższy i tym samym najlepszy jakościowo kefir i po prostu dodać kilka łyżek do każdego rodzaju mleka o wartości tłuszczowej 3,2 % i poczekać kilka dni na „wytworzenie” domowego kefiru.
Na czym polega dieta kefirowa?
Dieta kefirowa jest dietą wymagającą samozaparcia i trwa 5 dni, podczas których w pierwszym dniu można spożywać tylko chudy twaróg. Kolejne dwa dni to spożywanie kefiru w celu zaspokojenia głodu. Czwarty dzień to kefir plus warzywa gotowane i surowe polewane kefirem. Dopiero piątego dnia możemy dodać do jadłospisu tylko i wyłącznie chude mięso np. z kurczaka plus oczywiście kefir. Po zakończonej diecie najpewniej może pojawić się efekt jojo, dlatego należy węglowodany i białko włączać stopniowo.
Po co dieta kefirowa?
Cóż, przede wszystkim po to, aby oczyścić organizm z toksyn i schudnąć do około 3 kilogramów.
Niestety w związku z tym, że w diecie kefirowej główny prym wiedzie tylko jeden składnik prawie, może powodować bóle głowy i kiepskie samopoczucie. Również osoby źle tolerujące nadmiar białka w organizmie mogą mieć kłopoty ze zdrowiem. Dlatego dietę należy przerwać, jeśli ryzyko negatywnych konsekwencji jest zbyt wielkie.