Dieta militarna – chudnij na diecie opartej o wojskowe zasady

416
Rate this post

Dietę militarną często nazywa się po prostu – dietą trzydniową, wojskową. Finalnie wszystkie są oparte na tych samych założeniach. Trzy dni, podczas których bardzo restrykcyjne zasady mają na celu szybkie schudnięcie. Nawet do 5 kg!

Dieta militarna, wojskowa, trzydniowa…

Nieważne, którą nazwę wybierzesz, trzeba trzymać się tych samych wytycznych, aby uzyskać zakładane przez ten rodzaj diety osiągnięcia. Ponadto równie pewną rzeczą jest fakt, iż należy ona do niemałych wyzwań. Trzeba bardzo restrykcyjnie trzymać się planu, wg którego dostarcza się organizmowi tylko 1000kcal przez 3 dni, w odstępie czasu 4 – 5 dni.

Jak działa dieta militarna?

W ciągu trzech dni trwania diety militarnej, metabolizm raptownie przyspiesza. Dzieje się tak poprzez gwałtowne obniżenie dziennej kaloryczności posiłków. To zaś pozwala szybciej spalić tłuszcz i przez to organizm traci na wadze. Jednakże obowiązkowo dieta ta musi trwać wyznaczoną ilość dni, następujących kolejno po sobie, bez żadnych przerw! Niestety liczyć się trzeba z obsesyjnym liczeniem kalorii. Warto znaleźć w sobie silną wolę, aby wytrwać „tylko” trzy dni. Przez ten krótki/długi okres trzeba konsekwentnie realizować plan żywieniowy tejże diety.

Dieta wojskowa i dozwolony jadłospis

Najważniejsze, o czym każdy decydujący się na tą dietę musi pamiętać, to to, że ona nie zadziała jeśli w 100% nie spełni się jej planu. Zatem – porcja, waga, ilość produktów – to rzeczy, których trzeba koniecznie pilnować, w innym razie nie warto nawet jej kontynuować, jeśli zrobi się coś niezgodnego z zasadami. Ponadto, trzeba jeść to, co jest w rozpisce, nawet w przypadku braku głodu!

Dieta opiera się na 3 śniadaniach, lunchach i kolacjach. Jest uboga w kalorie. Jeden dzień to około 1000 kcal lub mniej. Posiłki, które proponują są równie kontrowersyjne i dalekie od zasad zdrowego żywienia. Mają być proste i opierać się na podstawowych produktach, które masz w kuchni.

  • 1 dzień – śniadanie: pół grejpfruta, grzanka z masłem orzechowym, kawa lub herbata, lunch: ½ szklanki tuńczyka, tost, kawa lub herbata, kolacja: porcja mięsa, szklanka fasolki lub groszku, małe jabłko, ½ banana, szklanka lodów.
  • 2 dzień – śniadanie: jajko ugotowane na twardo, grzanka, ½ banana, kawa lub herbata, lunch: szklanka serka wiejskiego, 5 krakersów, kolacja: parówka, szklanka marchewki lub rzepy, szklanka brokułu lub kapusty, ½ banana, ½ szklanki lodów.
  • 3 dzień – śniadanie: plaster żółtego sera, 5 krakersów, małe jabłko, kawa lub herbata, lunch: grzanka, jajko ugotowane na twardo, kawa lub herbata, kolacja: szklanka tuńczyka, szklanka marchewki lub buraczków, szklanka kalafiora lub zielonych warzyw liściastych, ½ banana, ½ szklanki lodów.

Rezultaty diety militarnej

Dieta niesie ze sobą obietnicę redukcji masy ciała nawet do 4 kg w ciągu 3 dni jej stosowania. Jednak może się okazać, że największym sukcesem jaki osiągniesz będzie niezjedzenie nic poza proponowanymi produktami. Kuracja nie jest urozmaicona i zawiera mało zróżnicowanych produktów, a co za tym idzie nie jest odpowiednio zbilansowana. Za mało w niej produktów zbożowych, warzyw, nabiału, za to pojawia się cukier rafinowany w postaci lodów. Propagatorzy diety piszą o niej ‘chemicznie i enzymatycznie zbilansowana’. Cokolwiek ma to oznaczać, nie jest niczym potwierdzone, więc zostaje w sferze pobożnych życzeń. Co gorsza, na jednej ze stron widnieje informacja, że ilość energii na tej diecie maleje, stąd niekoniecznie zachęca się w tym czasie do stosowania ćwiczeń. dieta nie nadaje się dla wegetarian ani też osób chorych. Nie jest ani niskosodowa, ani nisko węglowodanowa, ani niskotłuszczowa, tylko niskokaloryczna.