Dieta Arnolda Schwarzenegger’a – dieta kulturysty

675
Rate this post

Chodzi oczywiście o tego Schwarzeneggera. Arnold nie jest postacią obcą zarówno dla poprzednich pokoleń, ale i tych obecnie dorosłych i dopiero dorastających. Schwarzenegger za sprawą swoich mięśni zaistniał w kinie i mógł się realizować jako aktor ale i nie tylko. Poznaliśmy go jako sportowca i polityka. Osoby, które trochę interesują się jego historią, wiedzą, że Arnold Schwarzenegger był utalentowanym kulturystą. Przebywając w jednostce wojskowej uciekał na konkursy kulturystyczne i intensywnie ćwiczył. Oczywiście masa mięśniowa wymagała odpowiedniego paliwa. Dlatego Arnold przyczynił się do powstania diety Schwarzeneggera, której aktor wierny jest do dziś dnia.

Prostota diety Schwarzenegger’a

Sam Schwarzenegger wyprzedził nieco swoje czasy jeżeli chodzi o dietę. Dietę skomponował sam, a mając na uwadze idealne wymiary i zwycięstwa w licznych konkursach, można pewnie powiedzieć, że nie zaszkodzi. Dieta Schwarzeneggera była krytykowana przez ówczesne autorytety, które odradzały wzorowanie się na mistrzu kulturystyki.

Dieta Schwarzeneggera jest w swoich założeniach bardzo prosta. Opiera się na spożywaniu dobrych tłuszczy nasyconych, owocach i warzywach, chudym i czerwonym mięsie, jajach, ale także na koktajlach proteinowych, które w dzisiejszych czasach możemy samodzielnie sporządzić w domu. Arnold uważał, że jaja są źródłem wielu witamin ale ich spożycie nie powinno przekraczać do 3 dziennie. Posiłki należy spożywać często, w małych porcjach. Zrezygnować do wymagalnego minimum ze słodyczy i zastępować je owocami. Pomimo tego, że zawierają proste cukry dostarczają organizmowi wielu witamin.

Chleb na diecie Schwarzenegger’a

Chleb też nie jest sprzymierzeńcem w diecie Arnolda, ale można go spożywać w niewielkich ilościach. O dziwo z tłuszczy nie należy rezygnować jeśli intensywnie ćwiczymy. Można używać masła, oliwy z oliwek, oleju kokosowego. Oczywiście spożywać orzechy. Byle by zrezygnować z margaryn, a także z żywności wysoko przetworzonej, zawierające niebezpieczny cukier i sól. Dieta Schwarzeneggera dopuszcza spożycie steków z czerwonego mięsa, które aktor z lubością spożywał po intensywnym treningu ale zalecał w szczególności chude mięso oraz ryby.

Dieta Schwarzenegger’a i koktaile proteinowe

Szczególnym punktem diety Arnolda były i są do tej pory koktajle proteinowe do których mamy dostęp w obecnych czasach kultu sportu i rozlicznych sklepów. Ponieważ białko jest niezbędny elementem budowania masy mięśniowej, najlepiej korzystać z gotowego z proszku dodając do niego zwykłego mleka i na przykład bananów. Odżywki obecnie są łatwo dostępnym produktem i można je zakupić w sklepach sportowych, na allegro czy też w aptekach Super Pharm. Arnold określił co do grama potrzebną ilość białka i są to 2 gramy na 1 kilogram masy ciała dziennie.